Sortiment

Aloe vera
Prášok zo šťavy z listov

Aloe vera - Prášok zo šťavy z listov
Aloe vera - Prášok zo šťavy z listov
Aloe vera - Prášok zo šťavy z listov
Aloe vera - Prášok zo šťavy z listov
Ak potrebujete zlepšiť svoje zažívanie a prečistiť organizmus, pomôže Vám prášok zo šťavy z listov Aloe vera. Táto zázračná rastlina toho ale vie oveľa viac a prekvapí Vás najmä svojimi regeneračnými účinkami. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Hlavné prednosti

  • Pomáha pri hojení rán
  • Pomáha s kožnými ochoreniami
  • Stabilizuje organizmus

Popis rastliny Aloe vera

Aloe vera je sukulenou rastlinou s latinským názvom Aloe barbadesis. Aloe vera má mäsité, šťavnaté listy s dĺžkou až 50 cm, ktoré rastú do tvaru hviezdice. Táto rastlina kvitne červenkastými, žltými, krémovými alebo bielymi kvetmi, ale pre liečebné účely sa využíva len dužina z listov, z ktorej sa spracováva napríklad prášok. Aloe vera sa darí najmä v klimaticky teplých oblastiach sveta, kde teploty neklesajú pod -5 stupňov Celzia. V našich podmienkach sa pestuje v skleníkoch. Aloe vera je už po tisíce rokov súčasťou tradičného liečiteľstva a jej mimoriadne účinky objavila aj západná medicína. V dávnej minulosti, v starovekom Egypte, slúžila na balzamovanie mŕtvych tiel, na liečbu kožných infekcií a ako preháňadlo. V súčasnej dobe je vo všetkých kultúrach používaná obdobným spôsobom.

Čo v Aloe vera nájdeme?

Ako už sme sa zmienili, prášok z Aloe vera sa získava z listov, konkrétne z ich čírej gélovej tekutiny. V prášku sa nachádzajú cenné prírodné látky, ktoré uľaví pri drobných poraneních kože. Aloe vera obsahuje rastlinné enzýmy, ktoré urýchľujú hojenie. Táto populárna rastlina je tiež bohatá na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Všetky tieto látky podporujú ľudské zdravie a zaisťujú harmonickú činnosť organizmu. V Aloe vera nájdete saponíny, vďaka ktorým lepšie odoláte vírusom a baktériám. Svojmu telu taktiež dodáte cenné antioxidanty, čo sa prejaví v mnohých oblastiach Vášho zdravia.

Účinky Aloe vera

Aloe vera výborne pôsobí pri očistných kúrach - pri detoxikácii organizmu. Pomáha z tela odplaviť škodlivé látky a vyladiť funkciu tráviacej sústavy. Udržuje Vás v dobrej fyzickej a duševnej kondícii a zachováva Vám mladistvú vitalitu a energiu. Má výborné protizápalové a antibakteriálne účinky a zaberá na povrchové zranenia a rôzne kožné problém. Aloe vera zrýchľuje metabolizmus a uľahčuje odvod odpadových látok z pečene. Pravidelným užívaním prášku z Aloe vera pocítite úľavu pri črevných ťažkostiach. Ženy si túto rastlinu zamilujú pre jej výživné vlastnosti, čo sa pozitívne odrazí na kvalite ich pleti, nechtov a vlasov. Prášok sa dá užívať vnútorne alebo ho môžete rozmiešať s vodou a naniesť na pokožku.

Vedľajšie účinky užívania

Aloe vera nie je vhodná pre každého. Nemali by ju užívať tehotné a dojčiace ženy ani ženy so silnou menštruáciou. Neodporúča sa ani osobám s krvácavými hemoroidy, kŕčovými žilami a obličkovým ochorením. Ľudia s akýmikoľvek zdravotnými problémami by mali užívanie prášku z Aloe vera skonzultovať so svojím lekárom. V počiatkoch sa môžu objaviť u citlivejších jedincov hnačka a nadúvanie.

Aká dávka je tá správna?

Každý deň by ste mali dopriať svojmu organizmu 2 - 3 gramy prášku zo šťavy z listov Aloe vera. S odvážením potrebného množstva Vám pomôže digitálna váha. Prášková forma bude vyhovovať všetkým zástancom tradičného užívania bylín.

Ako najlepšie užívať?

Prášok z Aloe vera rozmiešajte v 200 ml vody alebo v čaji, jogurte či Smoothie. Prášok tiež môžete pridať do pokrmu. Z prášku si môžete vytvoriť aj masť a aplikovať ju na povrch kože. Ako na to? Rozmiešajte prášok s trochou destilovanej vody alebo rozpusteného kokosového oleja.

Krajina pôvodu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Súvisiace články