Mozog pracuje, aj keď spíme a zaslúži si dovolenku. Využite 30% zľavu na BrainUP

Aloe vera
Prášok zo šťavy z listov

Hodnotenie (99 %)
Ak potrebujete zlepšiť svoje zažívanie a prečistiť organizmus, pomôže Vám prášok zo šťavy z listov Aloe vera. Táto zázračná rastlina toho ale vie oveľa viac a prekvapí Vás najmä svojimi regeneračnými účinkami. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka
Tento tovar je dlouhodobně nedostupný

Robíme všetko čo je v našich silách, aby sme Vám mohli tento produkt opäť ponúknuť. Nastavte si upozornenie na naskladnenie nižšie, prípadne nás kontaktujte pre viac informácií. Ďakujeme

Popis rastliny Aloe vera

Aloe vera je sukulenou rastlinou s latinským názvom Aloe barbadesis. Aloe vera má mäsité, šťavnaté listy s dĺžkou až 50 cm, ktoré rastú do tvaru hviezdice. Táto rastlina kvitne červenkastými, žltými, krémovými alebo bielymi kvetmi, ale pre liečebné účely sa využíva len dužina z listov, z ktorej sa spracováva napríklad prášok. Aloe vera sa darí najmä v klimaticky teplých oblastiach sveta, kde teploty neklesajú pod -5 stupňov Celzia. V našich podmienkach sa pestuje v skleníkoch. Aloe vera je už po tisíce rokov súčasťou tradičného liečiteľstva a jej mimoriadne účinky objavila aj západná medicína. V dávnej minulosti, v starovekom Egypte, slúžila na balzamovanie mŕtvych tiel, na liečbu kožných infekcií a ako preháňadlo. V súčasnej dobe je vo všetkých kultúrach používaná obdobným spôsobom.

Čo v Aloe vera nájdeme?

Ako už sme sa zmienili, prášok z Aloe vera sa získava z listov, konkrétne z ich čírej gélovej tekutiny. V prášku sa nachádzajú cenné prírodné látky, ktoré uľaví pri drobných poraneních kože. Aloe vera obsahuje rastlinné enzýmy, ktoré urýchľujú hojenie. Táto populárna rastlina je tiež bohatá na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Všetky tieto látky podporujú ľudské zdravie a zaisťujú harmonickú činnosť organizmu. V Aloe vera nájdete saponíny, vďaka ktorým lepšie odoláte vírusom a baktériám. Svojmu telu taktiež dodáte cenné antioxidanty, čo sa prejaví v mnohých oblastiach Vášho zdravia.

Účinky Aloe vera

Aloe vera výborne pôsobí pri očistných kúrach - pri detoxikácii organizmu. Pomáha z tela odplaviť škodlivé látky a vyladiť funkciu tráviacej sústavy. Udržuje Vás v dobrej fyzickej a duševnej kondícii a zachováva Vám mladistvú vitalitu a energiu. Má výborné protizápalové a antibakteriálne účinky a zaberá na povrchové zranenia a rôzne kožné problém. Aloe vera zrýchľuje metabolizmus a uľahčuje odvod odpadových látok z pečene. Pravidelným užívaním prášku z Aloe vera pocítite úľavu pri črevných ťažkostiach. Ženy si túto rastlinu zamilujú pre jej výživné vlastnosti, čo sa pozitívne odrazí na kvalite ich pleti, nechtov a vlasov. Prášok sa dá užívať vnútorne alebo ho môžete rozmiešať s vodou a naniesť na pokožku.

Vedľajšie účinky užívania

Aloe vera nie je vhodná pre každého. Nemali by ju užívať tehotné a dojčiace ženy ani ženy so silnou menštruáciou. Neodporúča sa ani osobám s krvácavými hemoroidy, kŕčovými žilami a obličkovým ochorením. Ľudia s akýmikoľvek zdravotnými problémami by mali užívanie prášku z Aloe vera skonzultovať so svojím lekárom. V počiatkoch sa môžu objaviť u citlivejších jedincov hnačka a nadúvanie.

Aká dávka je tá správna?

Každý deň by ste mali dopriať svojmu organizmu 2 - 3 gramy prášku zo šťavy z listov Aloe vera. S odvážením potrebného množstva Vám pomôže digitálna váha. Prášková forma bude vyhovovať všetkým zástancom tradičného užívania bylín.

Ako najlepšie užívať?

Prášok z Aloe vera rozmiešajte v 200 ml vody alebo v čaji, jogurte či Smoothie. Prášok tiež môžete pridať do pokrmu. Z prášku si môžete vytvoriť aj masť a aplikovať ju na povrch kože. Ako na to? Rozmiešajte prášok s trochou destilovanej vody alebo rozpusteného kokosového oleja.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Aloe Vera, Acemannan, Aloe africana, Aloe arborescens Miller, Aloe Vera Barbenoids

Krajina pôvodu

Zdravotné účinky

  • Podporuje imunitný systém
  • Podporuje prirodzenú obranyschopnosť
  • Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
  • Pôsobí ako antioxidant
  • Podporuje detoxikaciu
  • Podporuje normálny stav pokožky

Recenzie produktu

Jíťa L.
100 %
Užívám na imunitu preventivně.
Filip H.
99 %
Když jsem v práci, tak jsem často vyčerpaný. Beru na únavu a v pohodě :)
David R.
100 %
Občas si potřebuji detoxikovat tělo a působí to dobře.
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR