Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry

Bujarník yohimbe
Prášok z kôry

Corynanthe yohimbe, yohimbeherinde, quebrachine, strom lásky, yohimbe bark, johimbi, johimbe, Bujarník johimbe, Pausinystalia yohimbe, Corynanthe yohimbe
Produkt z Kamerunu

Bujarník yohimbe je cca 20 metrov vysoký strom rastúci v Afrike. Tu je používaný pre svoje afrodiziakálne účinky. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve streda 28.3.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
V oblastiach afrického kontinentu rastie strom, ktorý sa latinsky nazýva Corynanthe yohimbe. Domovom mu sú oblasti južnej Afriky, odkiaľ sa následne rozšíril do celého kontinentu. Najviac sa vyskytuje v Kamerune, Kongu, Nigérii a ďalších krajinách. Jedná sa o 20 metrov vysoký strom z čeľade morenovitých. Pre optimálne podmienky sa vyskytuje najmä v dažďových pralesoch. Má 8-13 centimetrov dlhé tuhé, vajcovité listy a svetlohnedú kôru. Kvitne nevýraznými kvetmi, z ktorých sa stanú drobné plody.
Yohimbe je po storočia používané pre svoje afrodiziakálne účinky. Používali ho domordci, čoho si všimli nemeckí misionári. V 19. storočí sa tak yohimbe dostáva aj do Európy, kde sa okamžite stáva obľúbeným. V roku 1960 bolo dokonca preskúmané úradom pre kontrolu liečiv — FDA.
Obsiahnuté látky
Yohimbe obsahuje naozaj veľa látok. Za podstatné môžeme však považovať iba alkaloidy, z ktorých hrá hlavnú úlohu tzv. yohimbin. Ten je zodpovedný za všetky účinky.