Sortiment

Bujarník yohimbe
Prášok z kôry

Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe - Prášok z kôry
Bujarník yohimbe je cca 20 metrov vysoký strom rastúci v Afrike. Tu je používaný pre svoje afrodiziakálne účinky. Celý popis
  = 10g        

Hlavné prednosti

  • Obľúbené u domorodcov
  • Priamo z pôvodných oblastí
  • Známe stovky rokov

V oblastiach afrického kontinentu rastie strom, ktorý sa latinsky nazýva Corynanthe yohimbe. Domovom mu sú oblasti južnej Afriky, odkiaľ sa následne rozšíril do celého kontinentu. Najviac sa vyskytuje v Kamerune, Kongu, Nigérii a ďalších krajinách. Jedná sa o 20 metrov vysoký strom z čeľade morenovitých. Pre optimálne podmienky sa vyskytuje najmä v dažďových pralesoch. Má 8-13 centimetrov dlhé tuhé, vajcovité listy a svetlohnedú kôru. Kvitne nevýraznými kvetmi, z ktorých sa stanú drobné plody.

Yohimbe je po storočia používané pre svoje afrodiziakálne účinky. Používali ho domordci, čoho si všimli nemeckí misionári. V 19. storočí sa tak yohimbe dostáva aj do Európy, kde sa okamžite stáva obľúbeným. V roku 1960 bolo dokonca preskúmané úradom pre kontrolu liečiv — FDA.

Obsiahnuté látky

Yohimbe obsahuje naozaj veľa látok. Za podstatné môžeme však považovať iba alkaloidy, z ktorých hrá hlavnú úlohu tzv. yohimbin. Ten je zodpovedný za všetky účinky.

Krajina pôvodu

KATEGÓRIE PRODUKTU

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.