Camu Camu
Kapsule

NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Doplňte prírodné céčko. K tomu skvele poslúži ľahko vstrebateľná forma vitamínu C získaná z amazonského ovocia Camu Camu, ktoré ho obsahuje až 40 × viac ako pomaranča. Celý popis
  = 40kap.        
  = 590 mg        
  = 28,4 g        
  = / dávka

Camu Camu alebo tiež kamu kamu je názov ovocia rastúceho na tropickom kríku s latinským názvom Myrciaria dubia. Ten najčastejšie nájdeme v Brazílii a Peru v záplavových oblastiach Amazónie. Bobule Camu Camu sú červenofialové, majú žltú dužinu a príjemne vonia. Chuťovo ale moc lákavé nie sú. Sú totiž naozaj výrazne kyslé a tiež pomerne trpké.

Lenže obyvatelia Amazónie dobre vedeli, že chuť nie je všetko, a začali tento zázrak konzumovať vo forme nápoja. Vy ho v súčasnej dobe môžete užívať aj ako extrakt vo forme kapsúl. A prečo by ste to vlastne mali robiť? Pretože je Camu Camu doslova nadupaný vitamínom C, citrusy aj iné ovocie necháva ďaleko za sebou.

Ale céčko nie je jediná prospešná látka, ktorú v tomto ovocí nájdete. Bobule sú bohaté na draslík, vápnik, B vitamíny a aminokyseliny ako serín, valín a leucín. Ďalej v nich nájdete prospešné flavonoidy, ktoré sa vzájomne podporujú s vitamínom C, bielkoviny a vlákninu.

Užívanie a dávkovanie

Pre pokrytie dennej potreby vitamínu C stačí 1 kapsula extraktu s 25% vitamínu C denne. Tú zapite pohárom vody alebo iného nápoja. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Nežiaduce účinky

Aj tu platí, že menej je niekedy viac. Prekročenie odporúčanej dennej dávky môže vyvolať tráviace ťažkosti. U detí do 3 rokov, počas tehotenstva a dojčenia sa o užívaní extraktu radšej poraďte so svojím lekárom.

Účinné látky

  • Aminokyseliny
  • Draslík
  • Vápnik
  • vitamin B
  • Vitamín C
  • Vláknina
Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Camu-camu, camu-camu Negro, Camo Camo, Camocamo, Araca d´agua, Araza de Ague, Psidium dubium, Myrciaria dubia, Myrciaria paraensis, Guapuro Blanco, Rumberry, Cacari, shanhuito, Myrciaria dubia

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR