Camu Camu - Extrakt z plodov s 25% vitamínu C v kapsliach
Camu Camu - Extrakt z plodov s 25% vitamínu C v kapsliach
Camu Camu - Extrakt z plodov s 25% vitamínu C v kapsliach
Camu Camu - Extrakt z plodov s 25% vitamínu C v kapsliach

Camu Camu
Extrakt z plodov s 25% vitamínu C v kapsliach

Myrciaria dubia, shanhuito, Cacari, Rumberry, Guapuro Blanco, Myrciaria paraensis, Myrciaria dubia, Psidium dubium, Araza de Ague, Araca d´agua, Camocamo, Camo Camo, camu-camu Negro, Camu-camu
Produkt z Brazílie

Camu Camu je kyslé ovocie s najvyšším obsahom vitamínu C na svete a predbehne dokonca aj plody Acai. Ak potrebujete posilniť obranyschopnosť organizmu, odolať stresu a udržať sa v dobrej kondícii, siahnite po Camu Camu koncentrovanému v extrakte v kapsuliach. Celý popis
Pozor, posledný 3 Balení skladom
Objednejte do 16:00 a doručíme ve streda 28.3.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Popis rastliny Camu Camu
Camu Camu čiže Myrciaria dubia je u nás stále neznámou rastlinou, ktorá má mnoho predpokladu stať sa superpotravinou. Camu Camu je strom, ktorý dorastá do výšky 5 metrov a na prvý pohľad pripomína krovie. Charakteristické sú pre neho zelené, lesklé listy a šťavnaté plody o veľkosti menšieho citróna, niekedy nazývané Berry Camu, s kyslou dreňou a nezameniteľnou arómou. Plody rastú vo shlukách ako čerešne a môžu mať rôzne farby od zelenej, cez žltú až po purpurovo červenú. Camu Camu sa vyskytuje v Amazonskom pralese v Peru a Brazílii a jeho plody sú najcennejším a najsilnejším zdrojom prírodného vitamínu C. Ovocie je veľmi kyslé a nedá sa samostatne jesť.
Čo v Camu Camu nájdeme?
Ako už sme sa zmienili, plody sú doslova nabité vitamínom C. Pre porovnanie s inými rastlinami je obsah vitamínu C v Camu Camu 50x vyššie ako v pomarančoch, 60x vyššie než v citrónoch, 2 - 3x vyššie ako v Acerole, 5x vyššie ako v Acai berry, 5 - 6x vyššie ako v šípkoch a 10x vyššie ako v rakytníku. V plodoch ďalej nájdeme vysoký podiel vitamínu B, minerálnych látok, aminokyselín, bielkovín a antioxidantov (flavonoidy), ktoré bojujú s voľnými radikálmi v tele, podporujú jeho mladistvú vitalitu a uľahčujú absorpciu vitamínu C.
Účinky Camu Camu
Camu Camu je neoddeliteľnou súčasťou tradičnej medicíny, kde sa využíva pre svoje protizápalové a antivírusové účinky. Tieto plody významnou mierou podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu a pomáhajú prečkať obdobie so sezónnymi chorobami. Zároveň majú blahodarný vplyv na náš najdôležitejší zmysel - oči. Camu Camu môžu vyskúšať aj ľudia s kĺbovými problémami alebo pri nadmernom strese. Rastlinu sa oplatí užívať ako prevenciu proti vzniku rôznych ochorení a pre zachovanie zdravého fungovania krvného obehu a mozgu. Camu Camu má anti-aging vlastnosti a chráni telo pred predčasným starnutím. Zlepšuje celkovú kvalitu života najmä starších osôb.
Vedľajšie účinky užívania
U ovocia Camu Camu neboli preukázané žiadne vedľajšie účinky a jeho konzumácia je teda bezpečná. Ak si však napriek tomu nie ste istí, či môžete toto ovocie užívať alebo ste tehotnou či dojčiacou ženou, radšej sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.
Aká dávka je tá správna?
Kapsule s extraktom z plodov Camu Camu obsahujú 25% vitamínu C. Pre pokrytie dennej dávky tohto vitamínu a ďalších zdraviu prospešných látok stačí užívať 1 kapsulu denne. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku, pretože kapsule obsahujú vysokú koncentráciu aktívnych látok z Camu Camu.
Ako najlepšie užívať?
Kapsulu prehltnite celú bez rozhryzenia a zapite dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie 250 - 300 ml vody. Pokiaľ máte s prehĺtaním kapsúl ťažkosti, vyskúšajte tento jednoduchý trik: oddeľte časti kapsúl od seba, prášok rozmiešajte v pohári vody a vypite.