Sortiment

České byliny

Objavte moc českých bylín a pozitívne ovplyvnite svoju psychickú a fyzickú stránku. Byliny si poradia s ľahšími chorobami a podporia existujúcu liečbu.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínske byliny
Zvoľte si:
Skladom
Zľavnené
Novinky
Zoradiť podľa:
Ľubovník bodkovaný - Drvená bylinka

Ľubovník bodkovanýDrvená bylinka

  • Podporuje psychiku
  • Vhodné na odvary
  • Upokojuje organizmus
3,20 €
/ 100g
Skladom
Zobrazené 1 produktov z 1
Stránka: 1

Tradičné české byliny

Tradiční liečivé české byliny

Tradičné české byliny dali základ modernej farmakológii a ľudia znovu začínajú objavovať ich prírodnú moc. Už naši predkovia poznali účinky bylín, ktoré rastú na našom území v tých najčistejších oblastiach. České byliny majú široké využitie a pozitívne ovplyvňujú psychiku a telo. Poradia si s ľahkými ochoreniami a dopĺňajú modernú formu liečby. Každý z nás by mal mať doma niekoľko druhov týchto liečiviek pre náhle zdravotné problémy.

Vplyv tradičných českých bylín na človeka

České byliny môžete užívať podľa potreby celý rok. Byliny prečistia náš organizmus v jarnom období a zbavia telo toxínov. Pôsobia blahodarne na pečeň, uľahčujú vyprázdňovanie, rozprúdia lymfatický systém, zlepšujú funkčnosť obličiek a prispievajú k zdravému tráveniu. Spriechodnia zahlienené dýchacie cesty, znižujú krvný tlak, liečia žalúdočné koliky, uľavujú od plynatosti, slúžia ako antireumatikum, podporujú krvotvorbu, majú močopudný účinok, zbavujú psychických problémov a stimulujú pamäť.

Použitie tradičných českých bylín

Tradičné české byliny sa predávajú v rôznych podobách. Najobľúbenejšia je sušená forma bylín na prípravu čajov, nálevov, odvarov a kúpeľov. Stretnúť sa môžete s extraktmi z bylín, tinktúrami, masťami a sirupmi. Nástup účinkov bylín je síce pomalší než u chemických liekov, zato majú minimum nežiaducich a vedľajších účinkov. Navyše tieto byliny zaberajú na problémy, s ktorými si lekárska veda nevie poradiť, napríklad na ekzémy.

Aktívne látky v tradičných českých bylinách

Tradičné české byliny obsahujú zdraviu prospešné aktívne látky. Na ľudský organizmus priaznivo pôsobia glykozidy, ktoré dezinfikujú močové cesty a ovplyvňujú trávenie. Ďalej v bylinách nájdete flavonoidy s antioxidačnými vlastnosťami, hormóny pre správnu funkciu vnútorných orgánov, enzýmy zaisťujúce chemické procesy v ľudskom tele, silice s močopudnými, upokojujúcimi a dezinfekčnými účinkami, triesloviny proti hnačkám, horčíny pre podporu žliaz s vnútorným vylučovaním, fytoncídy s antibiotickými látkami a rôzne vitamíny a minerály.