Dioskórea huňatá - Extrakt z podzemku 10:1 v prášku
Dioskórea huňatá - Extrakt z podzemku 10:1 v prášku
Dioskórea huňatá - Extrakt z podzemku 10:1 v prášku
Dioskórea huňatá - Extrakt z podzemku 10:1 v prášku

Dioskórea huňatá
Extrakt z podzemku 10:1 v prášku

Dioscorea villosa, Smldninec chlupatý, aluka, ďáblovy kosti, barbasco, kolikový kořen
Produkt z Číny

Dioscorea villosa pochádza z Číny a je známa už od dôb Aztékov a Mayov. Celý popis
Doručíme v utorok 27.3.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Dioscorea villosa, slovensky Dioskórea huňatá, je bylinná trvalka pôvodom z Číny. Jej chuť nie je nijako výrazná, preto sa pri varení dokorení. Užívajú sa predovšetkým sušené korene a odnože, ktoré sa vykopávajú v zime. Potom sa z nich odstránia jemnej korene, umyjú sa pod čistou vodou a nechajú sa na slnku prirodzene vyschnúť. Wild yam je rastlinka dosahujúca do výšky len kúsok nad zemou a to okolo 15 – 20 cm. Listy 15 cm dlhé sú sýto zelené, vajcovité s pozdĺžnou červenou žilnatinou. Kvety zeleno-žltej farby vykvitajú v júni a júli. Trojpuzdrová tobolka je plodom Dioskérei. Najobľúbenejším miestom pre jej rast je slnkom zaliate miesto a pôda chudobná na živiny.
História
Pôvodom je z Číny, teraz sa nachádza aj v Amerike kam sa rozšírila v dobách stredoveku. Po stáročia sa užíva ako liečivá bylina. Jej účinky boli známe za doby Aztékov a Mayov, ktorí ju používali na mnohé ochorenia, napríklad na ženské problémy, alebo tíšenie bolestí pri pôrode potomka, tíšenie kašľa aj problémy so žalúdkom.
Zloženie
Účinné látky, ktoré sú predovšetkým v rastline obsiahnuté: steroidné saponíny (dioscín a trillin), fytosteroly (beta-sitosterol), alkaloidy, triesloviny a škrob. Obsahuje tiež substanciu diosgenin (steroidné sapogeninov), ktorý pomáha telu vyrábať DeHydroEpiAndrosterón (DHEA) – jeden z hormónov, ktorý produkujú ho nadobličky a jeho hladina klesá s pribúdajúcim vekom.