Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Gotu Kola je veľmi zvláštnou rastlinou, ktorá sa využíva už po stáročia pre svoje účinky. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Zdravotné účinky

 • Zlepšuje trávenie
 • Normalizuje činnosť cievnej sústavy
 • Zlepšuje duševné zdravie
 • Normalizuje funkciu dýchacieho systému
 • Podporuje kognitívne funkcie
 • Podporuje chuť do jedla
 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje prirodzenú obranyschopnosť
 • Podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému

Vhodné pre

 • Študentov
 • Managerov
 • Osoby s poruchou sústredenia

Pokiaľ by sme hľadali jednu z najobľúbenejších rastliniek čínskeho liečiteľstva, narazili by sme na Gotu kolu. Pod jej latinským názvom - Centella asiatica, sa skrýva rastlinka pôvodom z Číny a priľahlých oblastí. Vplyvom rastúceho záujmu sa však rozšírila aj do okolitého sveta. Vďaka tomu na ňu dnes narazíme napríklad na Srí Lanke, ale aj v Austrálii alebo Južnej Amerike. Stala sa veľmi obľúbenou pre jej účinky na naše telo. K nim sa dostaneme za okamžik, najskôr si povieme niečo o tom, ako vlastne Gotu kola vyzerá.

Pupočník ázijský, ako sa v slovenčine Gotu kola nazýva, je vytrvalá rastlinka. Najviac jej vyhovuje bahnité podložie v tropických oblastiach. S dostatkom tepla a vlhkosti dokáže dorásť do výšky až dvoch metrov. Je bohato olistená malými zelenými lístkami v tvare srdiečok. Možno by nám pripadala nenápadná, to však končí v období kvitnutia. Pri ňom je zdobená zelenými kvietkami, ktoré sa behom krátkeho období zafarbia do fialova až tmavo červena. Po odkvitnutí na Gotu kole zostanú podlhovasté hnedé plody s tvrdou šupkou.

V prvých riadkoch sme zmienili účinky. Určite nás zaujímajú, najskôr by sme si však mali povedať niečo o zložení Gotu koly.

Aktívne látky Pupočníku

Gotu kola obsahuje veľa aktívnych látok. Narazili by sme na vitamíny, minerály, ale predovšetkým glykosidy, steroly, alkaloidy a mnoho ďalších podstatných látok.

Kladné účinky

Aktívne látky v Gotu kole cielia priamo na náš mozog. Dokážu tak stimulovať pozornosť, sústredenosť, ale aj mieru pamäti. Človek sa cíti viac zapálený pre danú vec. Preto sa Gotu kola často užíva pri učení. Dokáže tiež pomôcť proti depresiám alebo bolestiam hlavy. Dokáže zlepšiť prekrvenie našich periférií.

Správne dávkovanie Gotu koly

Extrakt v prášku môžeme dávkovať veľmi ľahko. Postačí nám 0,5 gramu prášku, 1x odmerka 0,5g. Tomuto množstvu zodpovedá jedna Botanic odmerka.

Ako najlepšie Pupočník užívať

Prášok sa užíva veľmi ľahko. Môžeme ho rozmiešať vo 200-300 mililitroch vody, rovnako tak ho primiešať do ranných raňajok alebo jogurtu.

Vedľajšie účinky Gotu koly

Pokiaľ sa budeme držať správne dávkovanie, nezaznamenáme žiadne vedľajšie účinky. Keby sme dávkovanie nedodržovali, môžu sa dostaviť bolesti hlavy.

S čím Gotu kolu kombinovať?

Pupočník môžeme kombinovať napríklad s Ašvagandou. Kombináciou dôjde ku zvýšeniu pôsobenia na mozog.

Nevhodné pre

 • Dojčiace ženy
 • Tehotné ženy
Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Centella asiatica, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort, Indian Pennywort, Luei Gong Gen

PODOBNEJ TOVAR