Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Centella asiatica, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort, Indian Pennywort, Luei Gong Gen
Produkt z Indie

Gotu Kola je veľmi zvláštnou rastlinou, ktorá sa využíva už po stáročia pre svoje účinky. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v piatok 19.1.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Pokiaľ by sme hľadali jednu z najobľúbenejších rastliniek čínskeho liečiteľstva, narazili by sme na Gotu kolu. Pod jej latinským názvom - Centella asiatica, sa skrýva rastlinka pôvodom z Číny a priľahlých oblastí. Vplyvom rastúceho záujmu sa však rozšírila aj do okolitého sveta. Vďaka tomu na ňu dnes narazíme napríklad na Srí Lanke, ale aj v Austrálii alebo Južnej Amerike. Stala sa veľmi obľúbenou pre jej účinky na naše telo. K nim sa dostaneme za okamžik, najskôr si povieme niečo o tom, ako vlastne Gotu kola vyzerá.
Pupočník ázijský, ako sa v slovenčine Gotu kola nazýva, je vytrvalá rastlinka. Najviac jej vyhovuje bahnité podložie v tropických oblastiach. S dostatkom tepla a vlhkosti dokáže dorásť do výšky až dvoch metrov. Je bohato olistená malými zelenými lístkami v tvare srdiečok. Možno by nám pripadala nenápadná, to však končí v období kvitnutia. Pri ňom je zdobená zelenými kvietkami, ktoré sa behom krátkeho období zafarbia do fialova až tmavo červena. Po odkvitnutí na Gotu kole zostanú podlhovasté hnedé plody s tvrdou šupkou.
V prvých riadkoch sme zmienili účinky. Určite nás zaujímajú, najskôr by sme si však mali povedať niečo o zložení Gotu koly.
Aktívne látky Pupočníku
Gotu kola obsahuje veľa aktívnych látok. Narazili by sme na vitamíny, minerály, ale predovšetkým glykosidy, steroly, alkaloidy a mnoho ďalších podstatných látok.
Kladné účinky
Aktívne látky v Gotu kole cielia priamo na náš mozog. Dokážu tak stimulovať pozornosť, sústredenosť, ale aj mieru pamäti. Človek sa cíti viac zapálený pre danú vec. Preto sa Gotu kola často užíva pri učení. Dokáže tiež pomôcť proti depresiám alebo bolestiam hlavy. Dokáže zlepšiť prekrvenie našich periférií.
Správne dávkovanie Gotu koly
Extrakt v prášku môžeme dávkovať veľmi ľahko. Postačí nám 0,5 gramu prášku. Tomuto množstvu zodpovedá jedna Botanic odmerka.
Ako najlepšie Pupočník užívať
Prášok sa užíva veľmi ľahko. Môžeme ho rozmiešať vo 200-300 mililitroch vody, rovnako tak ho primiešať do ranných raňajok alebo jogurtu.
Vedľajšie účinky Gotu koly
Pokiaľ sa budeme držať správne dávkovanie, nezaznamenáme žiadne vedľajšie účinky. Keby sme dávkovanie nedodržovali, môžu sa dostaviť bolesti hlavy.
S čím Gotu kolu kombinovať?
Pupočník môžeme kombinovať napríklad s Ašvagandou. Kombináciou dôjde ku zvýšeniu pôsobenia na mozog.