Gotu kola - Prášok z listov
Gotu kola - Prášok z listov
Gotu kola - Prášok z listov
Gotu kola - Prášok z listov

Gotu kola
Prášok z listov

Centella asiatica, Centella asiatica, Gotu kola, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort
Produkt z Indie

Gotu kola je jednou z najpopulárnejších byliniek v čínskej ľudovej medicíne. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v piatok 19.1.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Gotu kola je vytrvalá bylinka dorastajúca sa až dvoch metrov. K tomu potrebuje ideálne bahnitú pôdu a čo najlepší prístup svetla a tepla. Aj preto sa vyskytuje najviac v tropických oblastiach Číny, Srí Lanky, ale aj Austrálie a Južnej Ameriky. Domovinou je bylinke Čína, do zvyšných krajín sa rozšírila predovšetkým vplyvom pôsobenia človeka. Nie pre jej vzhľad. Má síce pekné srdcovité lístky a zelené kvety, ktoré sa postupom času dofarbia do fialovejtmavočervenej. Kvôli tomu sa však Gotu kola nepestuje.
Táto bylinka s latinským názvom Centella asiatica a slovenským – Pupočník ázijský, je totiž veľmi významnou súčasťou čínskej tradičnej medicíny. Tu funguje ako liečivá rastlina, užíva sa na liečenie mnohých ťažkostí. Vďaka tomu sa stala Gotu kola veľmi obľúbenou po celom svete. Poďme sa teraz pozrieť na účinné látky, ktoré majú jej obľúbenosť na svedomí.
Zloženie Pupočníka
Keď vynecháme látky typu vitamínu C a A a budeme si chcieť spomenúť len farmakologicky podstatné látky, budú to tieto: glykozidy, alkaloidy, steroly, glycín a ďalšie.
Ako všetko účinkuje?
Hlavná partia, na ktorú Gotu kola účinkuje je mozog. Aktívne látky dokážu zlepšiť mieru sústredenosti, pozornosti a pamäti. Vďaka tomu sa Gotu kola skvele hodí na učenie. Lepšie sa udrží pozornosť a človek sa cíti zapálený pre vec. Dochádza k lepšiemu prekrveniu periférií. Gotu kola môže účinkovať proti depresiám a bolestiam hlavy.
Koľko je denná dávka?
Aby sme mohli Gotu kolu užívať, musíme poznať jej dennú dávku. Pri prášku z listov sa udáva 8 g 2-3x denne.
Ako prášok užívať...
Prášok môžeme rozmiešať v pohári vody a vypiť. Rovnako ho ide primiešať do jedla, smoothie alebo shaku.
Nežiaduce účinky užívania
Pri dodržovaní dennej dávky sa nemusíme vedľajších účinkov báť. Ak by sme snáď dávku prekročili, môžu nastať bolesti hlavy.