Tynanthus panurensis (Clavo huasca)

Tynanthus panurensis

Clavo huasca

Clavohuasca, Clove vine, White clove, Cipó cravo, Cipó trinda
Vhodné kombinace:
Maca Peruánská
 
Clavo Huasca je liana pochádzajúca z rodu trubačovitých, ktorá rastie prevažne v amazonských pralesoch a ostatných častiach Južnej Ameriky. Bylinka je veľmi aromatická, kôra, koreň i listy pripomínajú vôňu klinčekov. Peruánska medicína Clavo Huascu užíva ako výborné afrodiziakum pre mužov aj ženy a pre liečbu impotencie. Rastlina je užívaná šamanmi a indiánskymi kmeňmi v Južnej Amerike, ktorí ju niekedy pridávajú do spirituálneho nápoja ayuhasca.
 
dva druhy tejto rastliny, ktoré sú komerčne známe ako Clavo Huasca. Prvá je v dnešnej známy ako takzvaný Tynanthus. Druhý je úplne odlišný druh viniča, nesúci názov Mandevila známy z histórie.
 
Liana dorastá do dĺžky 80 metrov, kvetybielej farby a tie plodia ploché plody podobné fazuli.
 
Obsahuje Clavo Huasca účinné látky?
Prieskumy brazílskych vedcov preukázali, že obsahuje množstvo rôznych alkaloidov. Tými hlavnými sú Tinantina, Tanín, Eugenol a esenciálne oleje. Ďalej obsahuje apigenín, silice a triesloviny.
 
Aké sú účinky Clavo Huasca?
Je to výborné afrodiziakum pre obe pohlavia, zlepšuje sexuálnu výdrž, znižuje frigiditu, zvyšuje potenciu a podporuje libido. Podporuje chuť do jedla, správnu funkciu trávenia a pomáha vypudzovať nadbytočné plyny z tela.
 
Pestovanie
Pri nadmernom užívaní sa môže dostaviť eufória či únava. V horšom prípade ťažkosti s dýchaním, zažívaním či trávením, vedúce ku vracaniu. Nie je určené pre tehotné a kojace ženy.
 
Dávkovanie
Prášok z kôry
3g - 1 x denne
 
 
Spôsob užitia
Prášok z kôry
3g - 1 lyžice, zalejeme horúcou vodou a necháme lúhovať; potom vypijeme.
 
 
Vhodná kombinácia
Maca Peruánská
Zvyšuje účinky Clavo huascy
 
 
 
Produkty obsahující Tynanthus panurensis (Clavo huasca)
Clavo huasca - Prášok z kôry

Clavo huascaPrášok z kôry

  • Obľúbené u domorodcov
  • Priamo z pôvodných oblastí
  • Dobrá rozpustnosť
6,00 €
/ 50g