Kešu orechy
Natural

Jedny z najpopulárnejších orieškov na trhu. Vynikajú svojim tvarom, tak aj chuťou. Celý popis

Plodom stromu s názvom Obličkovec západný (Anacardium occidentale) je takzvané Kešu jablko. Pravda, o neho nám ani tak nejde. Skôr o jeho kôstku, ktorú by som našli na spodku jablka. Táto kôstka je práve to, čo nás zaujíma. Ide totiž o veľmi dobre známy Kešu oriešok. Dalo by sa teda povedať, že Kešu je viac kôstka, než oriešok, ale to nie je podstatné. Čo je podstatné, sú účinky a obľúbenosť týchto orieškov.

Skôr, než sa k nim dostaneme si spomeňme, ako vlastne strom vyzerá. Jedná sa o až 12 metrov vysoký tropický strom z čeľade obličkovitých. Pestovanie nie je vzhľadom na našu klímu dosť možné.

Ako sme si spomenuli, oriešky sú obľúbené predovšetkým pre ich chuť a blahodarné pôsobenie na naše telo. Teraz sa poďme pozrieť na látky, ktoré majú na svedomí tieto účinky.

Zloženie Kešu

Kešu sú bohaté na tuky (46 %), bielkoviny (18 %), ale aj sacharidy (30 %). Ich výživné zloženie sa hodí aj pri redukčných diétach avšak nesmie sa nič preháňať. Narazili by sme aj na mnoho vitamínov, minerálov a predovšetkým na železo, ktorého má oveľa viac než napríklad hovädzie mäso.

Účinky

Kešu sú plné účinných látok, ktoré dokážu, napríklad pomáhať nášmu kardiovaskulárnemu systému, bojujú proti únave a blahodarne pôsobia na mozog a cholesterol v krvi.

Kešu a zdravie

Ako je vidieť podľa účinkov a účinných látok, sú Kešu oriešky pre nás naozaj prospešné. V rozumnej miere dokážu zlepšiť našu fyzickú kondíciu. Naviac sa hodia pri redukčných diétach, alebo pri inej úprave stravy. Forma Natural je bez akejkoľvek chuťovej úpravy. Oriešky sú len olúpané, nie sú pražené ani solené. Nedostávame tak do seba zbytočnú soľ alebo iné látky.

Odporúčané dávkovanie

Denne by sme nemali zjesť viac, než 40-50 gramov orieškov.

Spôsob užitia

Oriešky sa väčšinou jedia samotné bez úpravy. Môžeme ich však užívať aj vo varení a pečení.

Vedľajšie účinky

Pri nadmernom užívaní môže dôjsť k priberaniu telesnej hmotnosti.

Nevhodné pre

  • UPOZORNENIE: Alergény !!!
Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR