Kotvičník (Tribulus)
Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku

Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku
Táto jednoročná bylina rastúca prevažne vo východnej Ázii je celosvetovo používaná pre jej účinky na ľudský organizmus. Využíva sa v športovej výžive, ale aj v osobnom živote, kde pomáha mužom a ženám v stredom a pokročilom veku. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Pod slovenským názvom: kotvičník zemný, sa nachádza bylina, ktorá je pre svoje účinky frekventovane užívaná. Známejšie označenie je jej latinské a vedecké meno Tribulus terrestris. Pod týmto označením môžeme kotvičník vnímať či už v športovej výžive, tak aj v doplnkoch pre bežný život. Jedná sa o jednoročnú, poliehavú bylinu dorastajúcu do 60 centimetrov, kvitnúcu päťpočetnými žltými kvetmi. Napriek svojmu ďalekému pôvodu (Čína, Japonsko) je hojne pestovaná vo zvyšku sveta. Rovnako si ju môžeme zasadiť aj u nás doma.

Športovci a Tribulus terrestris

Ako sme už spomínali, kotvičník sa užíva predovšetkým v športovej výžive. Športovci si ho obľúbili vďaka jeho priaznivým vlastnostiam. Môžeme spomenúť napr. dodávanie energie alebo vitality. Dokáže tak povzbudiť unavené telo. Oblasti, v ktorých sa používa nie sú nijako vyhradené. Používa sa v silových aj vytrvalostných športoch. Prednostne však vo fitness a bodybuilding je s ním spojený priamo.

Kotvičník zemný a jeho zloženie

Tribulus obsahuje prírodné anabolické steroidné látky menom fytosteroly. Ako najdôležitejšie z nich sú tzv. saponíny, ktoré obsahujú hlavnú látku protodioscín. Táto látka prakticky robí kotvičník kotvičníkom. Medzi ďalšie obsiahnuté látke môžeme zaradiť tiresloviny, živicu, alkaloidy, alebo vitamín C.

Ako Tribulus účinkuje?

Hlavné účinku tejto čínskej byliny sa zameriavajú na našu hormonálnu stavbu. Tým zlepšujú náladu, zvyšujú vitalitu, navodzujú chuť na sex a zvyšujú libido. Najväčšiu účinnosť zaznamenáme u osôb, ktoré nemajú dostatok svojich hormónov. V opačnom prípade nám kotvičník maximálne zlepší náladu.

Na čo si dať pri kotvičníku pozor

Vedľajšie účinky nie sú zatiaľ známe. Aj tak by sme si mali dať pozor, aby sme nebrali kotvičník nalačno. Mohli by sme si tým privodiť bolesť žalúdka alebo črevné problémy. Užívanie kotvičníka sa neodporúča tehotným a kojacím ženám.

Ženy a užívanie Tribulusu

Aj keď je kotvičník skôr záležitosťou mužov, že ho môžu užívať taktiež. Aj účinky sú viacmenej podobné. Tribulus dodá energiu a zvýši vitalitu.

Ako správne Tribulus užívať

Keďže sa jedná o extrakt z plodov v prášku, najvhodnejšie použitie je jasné. Prášok stačí v rozmedzí dennej dávky rozmiešať vo vode alebo ho pridať do shaku, smoothie, poprípade jogurtu.

Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Tribulus terrestris, Kotvičník pozemní, Rostlinná viagra, Puncture vine, Puncture weed, Caltrop, Cathead, Yellow vine, Goathead, Gokshura, Burra gokharu

PODOBNEJ TOVAR

Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínov v prášku

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínov v prášku

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje tvorbu testosterónu
 • Pôsobí na svalovú silu a libido
Bestseller
5,60 €
/ 20g
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje svalovú silu a libido
 • Stimuluje tvorbu testosterónu
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
Bestseller
9,60 €
/ 60kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50 % protodioscínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 50 % protodioscínu v kapsulách

 • Podporuje tvorbu testosterónu
 • Pôsobí na libido
 • Silnejší forma
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
13,00 €
/ 40kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Drvená vňať

Kotvičník (Tribulus)Drvená vňať

 • Predovšetkým pre mužov
 • Stimuluje tvorbu pohlavných orgánov
 • Vhodné na odvary
3,20 €
/ 100g
Skladom