Indonézia, Thajsko, ale i napríklad Papua, Vietnam, alebo Malajzia sú miestom výskytu jedného stromu. Ten je známy a spútaný divokou históriou, ktorá ho takmer zahubila. Áno, hovoríme o Kratome. S latinským názvom Mitragyna speciosa a výškou až 30 metrov je často dominantou tamojšej prírody. Kratom by sme jednoducho spoznali podľa jeho veľkých listov, ktoré môžu byť až 30 centimetrov dlhé20 centimetrov široké.

Tento druh je pomenovaný Elephant práve kvôli veľkosti jeho listov. Tie sú enormne urastené do dĺžky až 50 centimetrov, čo je naozaj veľa.

V minulosti bol Kratom ohrozený pôsobením človeka a predovšetkým thajskej vlády, ktorá ho chcela kompletne vyhubiť, pretože jej upadali obchody s ópiom. Navzdory tomu sa Kratom udržal a dnes jeho pestovanie vzrastá.

Jeho pôvod je zaznamenaný tisícky rokov späť v histórii. Bol a je podstatnou súčasťou ľudového liečiteľstva. Dokonca o ňom panuje legenda, ktorá hovorí: Otec radšej vydal svoju dcéru za človeka, ktorý užíval Kratom, než za toho, ktorý bol na marihuane či ópiu. Kratom totiž neovplyvňuje úsudok, ani chápanie. Určite nás zaujíma, aké látky sú tými najdôležitejšími v Kratome.

Čo to spôsobuje?

Kratom obsahuje množstvo alkaloidov, ktoré boli skúmané predovšetkým v 70. rokoch. Najvýznamnejším z nich je takzvaný Mitragynín, ktorého nájdeme v Kratome až 66%.

Účinné látky

  • 7-hydroxymitragynin
  • Alkaloidy
  • Mitragynin
Krajina pôvodu

PODOBNEJ TOVAR