Kratom
White Borneo Prášok z listov

NOVINKA
Objavte Biely Kratom z Bornea s vysokým podielom alkaloidu mitragyninu. Celý popis

Názov Kratom už ste počuli, ale vlastne neviete, čo to je? Jedná sa o prášok zo sušených drvených listov stromu s latinským názvom Mitragyna speciosa. Darí sa mu hlavne v nížinných tropických oblastiach Ázie, kde je dostatok vlhka a tepla. Dorastá do výšky 25 metrov a jeho listy sú veľké okolo 20 cm. Zaujímavé na listoch je ich žilkovanie, ktoré sa odvíja od druhu aj starobe stromu. Podľa farby žilkovania potom delíme Kratom na 4 základné druhy: červený, biely, zelený alebo žltý. Druhy kratomu sa nelíšia však len farbou, ďalší rozdiel je aj v obsahu alkaloidov.

Kratom je v našich končinách pomerne novinka. Prvýkrát ho opísal holandský botanik Pieter Willem Korthals až v 19. storočí. Obľuba kratomu začala veľmi rýchlo stúpať a v 20. storočí sa na neho zamerala aj veda. Skúmanie odhalilo, že listy obsahujú cez 20 rôznych alkaloidov. Najväčšie zastúpenie mali dva alkaloidy, ktoré dovtedy nikto neidentifikoval - mitragynín a 7-hydroxymitragynín. Pretože išlo o nový objav, dostali názov práve po samotnom stromu.

Biely Kratom obsahuje viac mitragynínu ako iné druhy, vyvažuje to menším množstvom 7-hydroxymitragynínu. Pochádza z listov mladých stromov, ktoré sa zbierajú skôr, než dorastú do plnej veľkosti. Zozbierané listy sa následne sušia vo vnútri bez prístupu svetla.

Účinné látky

  • 7-hydroxymitragynin
  • Alkaloidy
  • Mitragynin
Krajina pôvodu

PODOBNEJ TOVAR