Kratom
White Sumatra Prášok z listov

NOVINKA
Objavte Biely Kratom s vysokým podielom alkaloidu mitragyninu. Starostlivo nazbieraný a nasušený na indonézskom ostrove Sumatra. Celý popis

Kratom zažíva v poslednej dobe poriadny boom. Ale čo to vlastne je? Ide o prášok, ktorý vzniká zo sušených drvených listov stromu Mitragyna speciosa. V Ázii, kde sa mu darí vďaka vysokým teplotám a vlhkosti, poznajú strom už tisíce rokov. Európania sa o ňom dozvedeli až v 19. storočí v čase kolonizácie, kedy ho prvýkrát opísal holandský botanik Pieter Willem Korthals.

Mitragyna speciosa dorastá vo vhodných podmienkach až do výšky 25 metrov. Listy pre výrobu kratomu sa ale zbierajú skôr u mladších a menších stromov. Listy majú farebné žilkovanie, ktoré závisí od veku aj druhu stromu. A práve farba žilkovania je rozhodujúca pre rozdelenie kratomu na červený, biely, zelený alebo žltý.

Jednotlivé druhy sa okrem farby líšia aj obsahom alkaloidov. Počas skúmania v 70. rokoch 20. storočia odhalili vedci, že ich Kratom obsahuje cez 20 rôznych druhov. Najväčšie zastúpenie má mitragynín a 7-hydroxymitragynín, ktoré dovtedy ešte nikto neidentifikoval. Vďaka tomu sú pomenované po samotnom stromu.

Biely Kratom obsahuje oproti iným druhom viac mitragynínu a vyvažuje to menším množstvom 7-hydroxymitragynínu. Pre jeho výrobu sa zbierajú mladé listy, ktoré ešte nedorástli do plnej veľkosti. Tie sa následne sušia za kontrolovaných podmienok bez prístupu svetla.

Účinné látky

  • 7-hydroxymitragynin
  • Alkaloidy
  • Mitragynin
Krajina pôvodu

PODOBNEJ TOVAR