Krpčiarka šípolistá - Drvené listy
Krpčiarka šípolistá - Drvené listy
Krpčiarka šípolistá - Drvené listy
Krpčiarka šípolistá - Drvené listy
Krpčiarka šípolistá - Drvené listy

Krpčiarka šípolistá
Drvené listy

Epimedium sagittatum, Yin Yang Huo, Epidemium, Škornice šípovitá, Rowdy Lamb Herb, Barrenwort, Aceranthus sagittatus
Produkt z Číny

Krpčiarka šípolistá je pôvodom Čínska bylinka, ktorá sa postupom času rozšírila po celom svete. Celý popis
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Krpčiarka šípolistá alebo Epimedium sagittatim je čínska bylina s veľmi zaujímavou prezývkou. Podľa legendy ju objavil pastier kôz, ktorý si všimol nadmerné sexuálne aktivity kozlov. Neskôr zistil, že za to môže škorica, ktorú kozly jedia. Od tej doby má rastlinka prezývku, ktorá by sa dala preložiť ako – Bylina neskrotného kozla (v Aj Goatweed).
Z botanického hľadiska sa jedná o trvalku, ktorá vyrastá z podzemnej stonky. Má drobné listy, ktoré raz do roka skrášlia malé biele kvety. Vďaka jej odolnosti sa rastlinka veľmi rýchlo rozšírila po všetkých klimatických pásmach. V mnoho krajinách sa stala populárnou záhradnou rastlinou – napr. v Japonsku.
Zloženie škorice
V Škorici by sme narazili na veľa účinných látok medzi ktoré patrí napríklad flavonoidný prírodný ikariin. Táto látka uvoľňuje hladké svalstvo v hubovitých toporivých telieskach penisu. Tým prakticky spôsobuje erekciu a to bez vedľajších účinkov. Ďalej by sme narazili napríklad na Polysacharidy, steroly, tanín, kyselinu palmitovú a ďalšie z ríše vitamínov a minerálov.