Sortiment

Mucuna pruriens
Celé fazule

Mucuna pruriens - Celé fazule
Mucuna pruriens - Celé fazule
Mucuna pruriens - Celé fazule
Mucuna pruriens - Celé fazule
Mucuna pruriens - Celé fazule
Mucuna pruriens je neoddeliteľnou súčasťou pre poľnohospodárstvo a záhradníctvo vo všetkých tropických oblastiach. Tu sa tiež vyskytuje najviac. Celý popis
  = 25g        

Hlavné prednosti

  • Komplexne pôsobí na celé telo
  • Priamo z pôvodných oblastí
  • Obľúbené u domorodcov

Mucuna pruriens na rôznych miestach Zeme nesie rozdielne názvy ako napríklad Kapikacchú, Smotanové fazule, Carpogon pruriens, Mucuna Aterrinia, Mucuna Cyanosperma, Negrete pruriens. Pre poľnohospodárstvo a záhradníctvo v tropických oblastiach je neodmysliteľnou súčasťou, nielen pre výborné liečivé účinky. Predtým sa v Strednej Amerike používala ako náhradka kávy, fazule sa pražili, mleli a potom konzumovali ako káva.

Je to jednoročná alebo vytrvalá popínavá liana, ktorej výška môže dosiahnuť až 15 metrov. Na mladej rastline sa objavujú jemné chĺpky, ktoré v starobe miznú. Výskyt je pripisovaný všetkým tropickým oblastiam od Južnej Ameriky, cez Afriku až po juh a východ Ázie. Má špicaté listy s ryhovanými okrajmi vajcovitého tvaru. Kvet sa skladá z okvetných lístkov (3 - 5), nesúci bielu až tmavo fialovú farbu. Plodomstruky, zabalené do oranžových chĺpkov. Tie po styku s pokožkou spôsobia svrbenie.

Aktívne látky v bylinke

Mucuna obsahuje veľké množstvo látok: alkaloidy, alkylamíny, kyselina behenová, betacarboline, beta-sitosterol, bufotenin, cystín, dopamín, mastné kyseliny, flavóny, D- galaktóza, kyselina gálová, 6-methoxyharman, mucunadine, genistein, palmitolejová kyselina, fenylalanín, kyselina glutamová, glutatión, glycín, histidín, hydroxygenistein, 5-hydroxytryptamín, izoleucín, L-dopa, kyselina linolová, kyselina linolénová, lyzín, D-manóza, metionín, mucunain, mucunine, kyselina myristová, niacín, arachidové, nikotín, kyselina olejová, kyselina palmitová, prurienidine, prurienine, riboflavín, saponíny, serín, serotonín, kyselina stearová, stizolamine, treonín, trypsín, tryptamín, tyrozín, valín, a vernolic kyselina

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.