Mucuna pruriens
Prášok z fazúľ

Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens, alebo tiež čarovná fazuľa, je veľmi veľa rozšírená snáď vo všetkých tropických oblastiach. Celý popis
  = 50g        
Tento tovar už neponúkame

Vyberte si podobný tovar z ponuky nižšie. Ďakujeme

Mucuna pruriens má na mnohých miestach Zeme rozdielne názvy ako napríklad Kapikacchú, Čarovná fazuľa, Carpogon pruriens, Mucuna Aterrinia, Mucuna Cyanosperma, Negrete pruriens. Je neoddeliteľnou súčasťou poľnohospodárstva v tropických oblastiach a záhradníctve, nielen pre svoje liečivé účinky. V Strednej Amerike bola po desaťročia náhradou za kávu. Fazule sa upražili, rozomleli a káva niesla názov "Nescafé".

Jedná sa o jednoročnú, alebo vytrvalou popínavou bylinu až drevnatú lianu, dorastajúcu do výšky až 15 metrov. Podľa svojho veku sa na nej objavuje pokrytie chĺpkami, v starobe je úplne hladká. Vyskytuje sa vo všetkých tropických oblastiach od púští Južnej Ameriky cez Afriku až po juh a východ Ázie. Má špicaté, na okrajoch ryhované a vajcovité listy. Kvety s 3 - 5 okvetnými lístkami, majúce bielu až tmavo fialovú farbu. Strukyplodom, zabalené v oranžových chĺpkoch, ktoré spôsobujú svrbenie na pokožke.

Bylinka obsahuje tieto látky

Obsahovaných látok v Mucune je naozaj veľké množstvo: alkaloidy, alkylamíny, kyselina behenová, betacarboline, beta-sitosterol, bufotenin, cystín, dopamín, mastné kyseliny, flavóny,D-galaktóza, kyselina gálová, 6-methoxyharman, mucunadine, genistein, palmitolejová kyselina, fenylalanín, kyselina glutámová, glutatión, glycín, histidín, hydroxygenistein, 5-hydroxytryptamín, izoleucín, L-dopa, kyselina linolová, kyslina linolénová, lyzín, D-manóza, metionín,, mucunain, mucunine, kyselina myristová, niacín, arachidové, nikotín, kyselina olejová, kyselina palmitová, prurienidine, prurienine, riboflavín, saponíny, serín, serotonín, kyselina stearová, stizolamine, treonín, trypsín, tryptamín, tyrozín, valín, a vernolic kyselina

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Mucuna pruriens, Kapikacchú, Akushi, Kiwach, Ojo de Vaca

PODOBNEJ TOVAR

Cnidium monnieri - Semená

Cnidium monnieriSemená

 • Podporuje libido
 • Pôsobí na celý telesné systém
 • Pôsobí na srdcový systém
2,80 €
/ 50g
Skladom
Mulungu - Drvená kôra

MulunguDrvená kôra

 • Prospieva činnosti pečene
 • Prospieva duševnému stavu
 • Pôsobí protizápalovo
7,20 €
/ 50g
Skladom
Cha de bugre - Extrakt z listov 10:1

Cha de bugreExtrakt z listov 10:1

 • Pomáha s horúčkou a kašľom
 • Pôsobí antisepticky
 • Pomáha pri srdcových chorobách
10,80 €
/ 20g
Skladom
Muira puama - Prášok z dreviny

Muira puamaPrášok z dreviny

 • Pomáha pri chrípke a prechladnutí
 • Pomáha pri srdcových chorobách
 • Priamo z pôvodných oblastí
5,60 €
/ 100g
Skladom