Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ
Mucuna pruriens - Prášok z fazúľ

Mucuna pruriens
Prášok z fazúľ

Mucuna pruriens, Kapikacchú, Akushi, Kiwach, Ojo de Vaca
Produkt z Brazílie

Mucuna pruriens, alebo tiež čarovná fazuľa, je veľmi veľa rozšírená snáď vo všetkých tropických oblastiach. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v piatok 19.1.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Iné formy Celé fazule
Mucuna pruriens má na mnohých miestach Zeme rozdielne názvy ako napríklad Kapikacchú, Čarovná fazuľa, Carpogon pruriens, Mucuna Aterrinia, Mucuna Cyanosperma, Negrete pruriens. Je neoddeliteľnou súčasťou poľnohospodárstva v tropických oblastiach a záhradníctve, nielen pre svoje liečivé účinky. V Strednej Amerike bola po desaťročia náhradou za kávu. Fazule sa upražili, rozomleli a káva niesla názov "Nescafé".
Jedná sa o jednoročnú, alebo vytrvalou popínavou bylinu až drevnatú lianu, dorastajúcu do výšky až 15 metrov. Podľa svojho veku sa na nej objavuje pokrytie chĺpkami, v starobe je úplne hladká. Vyskytuje sa vo všetkých tropických oblastiach od púští Južnej Ameriky cez Afriku až po juh a východ Ázie. Má špicaté, na okrajoch ryhované a vajcovité listy. Kvety s 3 - 5 okvetnými lístkami, majúce bielu až tmavo fialovú farbu. Strukyplodom, zabalené v oranžových chĺpkoch, ktoré spôsobujú svrbenie na pokožke.
Bylinka obsahuje tieto látky
Obsahovaných látok v Mucune je naozaj veľké množstvo: alkaloidy, alkylamíny, kyselina behenová, betacarboline, beta-sitosterol, bufotenin, cystín, dopamín, mastné kyseliny, flavóny,D-galaktóza, kyselina gálová, 6-methoxyharman, mucunadine, genistein, palmitolejová kyselina, fenylalanín, kyselina glutámová, glutatión, glycín, histidín, hydroxygenistein, 5-hydroxytryptamín, izoleucín, L-dopa, kyselina linolová, kyslina linolénová, lyzín, D-manóza, metionín,, mucunain, mucunine, kyselina myristová, niacín, arachidové, nikotín, kyselina olejová, kyselina palmitová, prurienidine, prurienine, riboflavín, saponíny, serín, serotonín, kyselina stearová, stizolamine, treonín, trypsín, tryptamín, tyrozín, valín, a vernolic kyselina