Sortiment

Ostatné časti sveta

Doplníte svoj organizmus o prospešné látky, zlepšíte svoju vitalitu a predídete civilizačným chorobám a psychickej nerovnováhe.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínske byliny
Zvoľte si:
Skladom
Zľavnené
Novinky
Zoradiť podľa:
Zobrazené 20 produktov z 61
Stránka: 1234

Byliny z rôznych kútov sveta

Byliny z rôznych kútov sveta

Na svete sa vo voľnej prírode vyskytujú tisíce liečivých bylín. Rastú na južnej a severnej pologuli v nížinách, pralesoch, podhoriach a v horských oblastiach. Každý región má svoje liečivé byliny a na každý neduh existuje na planéte aspoň jedna liečivá rastlina. Vplyvom globalizácie máme všetky liečivé rastliny na dosah ruky, a tak pri zdravotných problémoch môžete siahnuť po bylinách až z Ázie, alebo Austrálie. Využite poznatky ľudového liečiteľstva a osviežte svojho ducha bylinami nielen z Číny, Európy, Južnej Ameriky a Afriky, ale tiež z ostatných častí sveta.

Vplyv bylín z ostatných častí sveta na človeka

Byliny sú všeliekom na všetky zdravotné problémy a v minulých stáročiach sa preukázal ich pozitívny vplyv na psychiku a telo. Byliny z ostatných častí sveta majú dezinfekčné účinky, detoxikujú organizmus, posilňujú imunitu, pôsobia preventívne proti rozvoju chorôb, liečia prieduškové infekcie, uľavujú od bolesti, znižujú cholesterol a krvný tlak, bojujú proti nádorovým ochoreniam, zastavujú hnačku, dodávajú vitalitu, zlepšujú psychický stav a liečia vnútorné orgány.

Použitie bylín z ostatných častí sveta

Byliny z ostatných častí sveta sa sušia a rozomieľajú na prášok, alebo drvinu. Takto spracované byliny sú pripravené na ďalšie spracovanie. Môžete si z nich uvariť čaj, pridať ich do jedla, alebo si zakúpiť extrakty, tinktúry, či masti. Každá bylina je jedinečná a nedá sa všeobecne povedať, ako byliny užívať. Dodržiavajte dávkovanie, ktoré výrobcovia uvádzajú na ochrannom obale bylín, alebo v priloženom letáčiku. Neprekračujte ani odporúčanú dĺžku užívania bylín, pretože niektoré druhy môžu mať po nejakej dobe vedľajšie účinky.

Aktívne látky v bylinách z ostatných častí sveta

Liečivé byliny obsahujú veľké množstvo aktívnych látok, ktoré pomáhajú človeku uzdraviť sa a harmonizovať životné funkcie v tele. Tieto látky sa nachádzajú vo vňatiach, listoch, kvetoch, plodoch, semenách, kôre, koreni, alebo v pupeňoch. Významnými látkami v bylinách z ostatných častí sveta sú glykozidy, flavonoidy, hormóny, enzýmy, silice, triesloviny, horčiny, vitamíny, minerály a aminokyseliny.