Zelený čaj - Extrakt 95% polyphenolů v kapslích
Zelený čaj - Extrakt 95% polyphenolů v kapslích

Zelený čaj
Extrakt 95% polyphenolů v kapslích

Camellia sinensis, Green tea, Perlový čaj, Ču-čcha, Zhu Cha
Produkt z Indonésie

Extrakt zo Zeleného čaju v kapsuliach obsahuje koncentráciu účinných látok, ktoré pôsobia antioxidačne a osvieži Vaše telo a myseľ. Ak sa stretávate s únavou a nadváhou, Zelený čaj Vás povzbudí do práce a cvičenia. Výsledky sa čoskoro dostavia! Celý popis
Pozor, posledný 5 Balení skladom
Doručíme v utorok 27.3.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Iné formy Strelný prach
Popis rastliny Zelený čaj
Zelený čaj sa spracováva zo sušených listov rastliny Cammelia sinensis čiže čajovníka čínskeho. Táto rastlina sa pestuje najmä v juhovýchodnej Ázii, ale postupne prenikla do viac ako 30 krajín sveta, hlavne do tropických a subtropických oblastí. Čajovník čínsky dosahuje výšky až 2 metrov a jeho listy sú dlhé 4 - 15 centimetrov. Kvalita a zloženie čajových listov závisí od klímy, starobe rastliny a spôsobu pestovania. Zelený čaj je od počiatku svojho objavenia súčasťou tradičnej ázijskej medicíny a slúžil k znižovaniu horúčky, na odstránenie únavy, na harmonizáciu trávenia a na zastavenie krvácania. Traduje sa, že Zelený čaj objavil cisár Šen-nung. Legenda hovorí, že si cisár ohrieval vodu a bez povšimnutia mu do nej spadol lístok Zeleného čaju. Keď sa vody napil, ucítil v nej zvláštnu chuť a arómu. Postupom času zistil, že táto rastlina má magické účinky: vitalizuje a zbavuje únavy.
Čo v Zelenom čaji nájdeme?
Až tretinu hmotnosti Zeleného čaju tvorí polyphenoly, ktorých vysoké množstvo nájdete práve v extrakte. Polyphenoly sú známe tým, že pôsobia blahodárne na ľudský organizmus. Vďaka polyphenolům lepšie odoláte negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Zelený čaj obsahuje ďalšie telu prospešné látky, ako sú vitamíny a minerály. Nachádza sa v ňom tiež kofeín, ktorý je obľúbeným životabudičom. Extrakt zo Zeleného čaju Vám teda dodá energiu a zároveň podporí Vaše zdravie.
Účinky Zeleného čaju
Zelený čaj je po celom svete cenený pre svoje antioxidačné účinky. Zatočí s radom ľudských neduhov, preto extrakt zo Zeleného čaju stojí za vyskúšanie mladými i staršími ľuďmi. Okrem toho, že má svoje nezastupiteľné miesto v tradičných medicínach, jeho účinky objavil pred stáročiami aj západný svet. Dnes je Zelený čaj bežne dostupnou surovinou, ktorá zachováva mladistvú silu organizmu a zásobuje ho cennými antioxidanty. Tým pomáha predchádzať predčasnému starnutiu a rôznym ochoreniam.
Zelený čaj a chudnutie
Ak sa snažíte schudnúť, Zelený čaj prispieva k redukcii hmotnosti. Pôsobí termogénne, tzn., Že sa tuky stávajú súčasťou energetického výdaja. S extraktom zo Zeleného čaju budete mať nižšiu chuť k jedlu, ale nemali by ste sa upínať na to, že kilá pôjdu sama zázračne dolu. Zelený čaj je len podporným prostriedkom a nemali by ste zabúdať predovšetkým na zdravú stravu a pohyb. Extrakt zo Zeleného čaju sa podieľa na zrýchleniu metabolizmu a je na chudnutie o niečo účinnejšie ako čajový nálev.
Vedľajšie účinky Zeleného čaju
Keďže extrakt zo Zeleného čaju obsahuje malé množstvo kofeínu, môže sa u senzitívnych jedincov vyvolať nespavosť či úzkosť. Ak je to aj váš prípad, spočiatku by ste mali užívať menšie množstvo extraktu. Stačí oddeliť časti kapslí od seba a vziať si len určitý diel prášku. Množstvo postupne navyšujte až do odporúčanej dennej dávky. Užívanie extraktu zo Zeleného čaju v kapsuliach by mali skonzultovať so svojím lekárom tehotné a dojčiace ženy a osoby so zdravotnými problémami.
Aká dávka je tá správna?
Kapsule s extraktom zo Zeleného čaju sú vhodné pre všetkých, ktorí nechcú nič vážiť ani odmeriavať a chcú mať odporúčanú dennú dávku extraktu pri ruke. Denne užívajte 1 kapsulu.
Ako najlepšie užívať?
Kapsulu s extraktom zo Zeleného čaju zapite dostatočným množstvom (200 ml) vody. Pokiaľ by Vám prehĺtaní kapsule činilo ťažkosti, vysypte prášok do pohára s vodou, rozmiešajte a vypite. Kapsulu neužívajte nalačno.