Bangalala
Prášok z koreňa

V Evropě poměrně neznámá rostlina, v domovské Africe je však Bangalala známá mezi muži už po staletí. Objevte ji také. Celý popis
  = 50g        

Bangalala (Eriosema kraussianum) je malá bylinka rastúca v južnej Afrike. V Európe moc známa nie je, v Afrike patrí medzi neodmysliteľnú súčasť tamojšej kultúry. Obľúbená je tam najmä medzi domorodými mužmi. Jej obľuba ale už dávno prekročila hranice afrického kontinentu. Stretnete sa s ňou v Európe aj inde po svete.

Najviac sa jej darí v Kongu v oblasti Bangalala, podľa ktorej získala aj svoje meno. K rastu potrebuje slnko, zatrávnené pláne a kamenisté podložie. Vo vhodných podmienkach dorastá do výšky 15 cm a kvitne žltými až krémovo bielymi kvetmi. Rastlina plodí malé ochlpené struky o veľkosti 15 × 8 cm. Skôr než plodom sa však dostáva pozornosti jej koreňu. Ten si v najvyššej kvalite a bez ďalších pridaných látok zaobstaráte práve na Botanicu.

V Afrike aj inde vo svete si ho cení najmä vďaka jeho vysokému obsahu prírodných anabolických látok, takzvaných fytosterolov, a látky zvanej kraussionon, ktorá je pomenovaná podľa samotnej rastliny.

Účinné látky

  • Fytosteroly
Krajina pôvodu
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Pale yellow eriosema, uBangalala, Eriosema kraussianum

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

PODOBNEJ TOVAR