Sortiment

Africké byliny

Ochránite telo pred stresom a chorobami a vyliečite mierne zdravotné problémy. Pravidelným užívaním bylín posilníte obranyschopnosť organizmu.
Adaptogeny (28)Africké byliny (12)Afrodiziaka (38)Bylinné směsi (0)České byliny (1)Čínske byliny (25)
Zvoľte si:
Skladom
Zľavnené
Novinky
Zoradiť podľa:
Zobrazené 12 produktov z 12
Stránka: 1

Byliny z Afriky

Liečivé africké byliny

Afrika je známa svojimi šamanskými rituálmi, pri ktorých sa využíva liečivá sila bylín. Na tomto kontinente sa liečilo bylinami už pred 4 000 rokmi a v ďalších storočiach sa preukázali účinky bylín, vrátane ich blahodarného pôsobenia na ľudský organizmus. Africké byliny sú prírodnými klenotmi a poradia si s celým radom psychických a fyzických ochorení. Tieto byliny sa vyskytujú najmä na severe a juhu Afriky a darí sa im v subtropickom a tropickom podnebí.

Vplyv afrických bylín na človeka

Africké byliny majú pozoruhodný vplyv na človeka. Potláčajú rakovinotvorné bunky a kvalitne dopĺňajú klasickú liečbu. Ďalej liečia prechladnutie, zmierňujú artritídu, tlmia bolesť, zastavujú hnačku, pomáhajú pri žalúdočných vredoch, odstraňujú pálenie záhy, znižujú horúčku, posilňujú psychiku prírodnou dávkou serotonínu, uľahčujú zaspávanie, stabilizujú krvný tlak, dodávajú energiu a likvidujú voľné radikály v tele.

Použitie afrických bylín

Africké byliny sa spracovávajú sušením na prášok, drvinu, alebo sa z ich extraktov vyrábajú tablety. Prášok môžete pridať do jedla, alebo ho rozmiešať v pohári vody a vypiť. Z drviny si môžete pripraviť liečivý čaj a pochutnať si na nezameniteľnej chuti týchto bylín. Každá bylina má špecifické vlastnosti a niektoré druhy môžu vykazovať vedľajšie účinky, preto sa vždy držte odporúčaného dávkovania a doby užívania, poprípade sa poraďte s odborníkom.

Aktívne látky v afrických bylinách

Africké byliny vykazujú silné antioxidačné vlastnosti a obsahujú cenné látky, ako sú vitamíny, minerály, aminokyseliny, glykozidy, flavonoidy, triesloviny a ďalšie bioaktívne látky, ktoré posilňujú a harmonizujú naše zdravie. Prírodné látky v bylinách chránia telo pred stresom, bojujú proti civilizačným chorobám a predchádzajú možným ochoreniam organizmu, preto sú dôležitou súčasťou prevencie.