Kolovník lesklý
Extrakt z plodov 10% kofeínu v prášku

Extrakt z plodov kolovníka lesklého obsahuje dostatok kofeínu, ktorý povzbudzuje centrálnu nervovú sústavu. Ľavou zadnou zvládnete všetky svoje činnosti a budete mať dostatok energie. V kombinácii s Guaranou je kolovník kofeínovú bombou! Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Popis rastliny kolovník lesklý

Kolovník lesklý s latinským pomenovaním Cola nitida je vždy zeleným stromom, ktorý spadá do čeľade lejnicovitých. Mimoriadne sa mu darí v oblastiach západnej Afriky, ale jeho komerčné pestovanie sa rozšírilo aj do ďalších krajín. V súčasnej dobe sa pestuje v Južnej Amerike, južnej časti Indie, Sudánu alebo v Nigérii. Keby sme mali kolovník pripodobniť k nejakému stromu na našom území, potom by to bol Pagaštan konský. Pristúpme ale k samotnému popisu stromu. Dorastá výšky 12 až 20 metrov a kvitne drobnými žltými kvetmi, ktoré sa zoskupujú do hrozna. Charakteristické sú pre neho podlhovasté, 20 cm dlhé a 7 cm široké listy. Jedlé plody sa využívajú na ďalšie účely. Plody sú tvorené až 22 cm dlhými mechúriky a nachádza sa v nich 5 až 13 semien. Plody pripomínajú oriešky a obsahujú vysoké percento kofeínu. Z toho dôvodu si ich obľúbili pred dávnymi časmi pôvodny africkí obyvatelia. Plody kolovníka sú považované za stimulant, ale majú aj ďalší význam: v niektorých afrických oblastiach sa s nimi platia za tovar a moslimovia je uctievajú a žujú miesto popíjanie alkoholu, ktorý je v ich viere zakázaný.

Čo v kolovníku lesklom nájdeme?

Plody kolovníka obsahujú niekoľko aktívnych látok, ktoré povzbudzujú ľudský organizmus. Nachádza sa v nich kofeín, ktorý stimuluje centrálnu nervovú sústavu a vyskytuje sa aj prirodzene v kávových semenách. V kolovníku sa však skrýva až 2x viac kofeínu ako v káve. Kolovník tiež zvyšuje srdcový tep a má Kardiostimulačné účinky. Za to vďačí alkaloidu teobromínu. V plodoch je tiež dostatočné množstvo trieslovín s antiseptickými a antiparazitárnými účinky. Okrem toho obsahujú fenoly, vitamíny skupiny B, vitamín C, škrob a kolesovú červeň. Pre vysoký podiel škrobu a kofeínu sú plody kolovníka aj teraz vyhľadávané pôvodnými africkými obyvateľmi.

Účinky kolovníka lesklého

Kolovník má mnoho účinkov na naše telo a pre ľudstvo nie sú žiadnou novinkou. S extraktom z plodov zvládnete vzniknutou únavu, zatočíte so stresom, zlepšíte svoje sústredenie, aktivujete mozgové funkcie a získate novú vitalitu. Kolovník sa výborne osvedčil pri chudnutí. Látky v plodoch zrýchľujú tepovú frekvenciu a metabolizmus, vďaka čomu lepšie pretvoríte tukové bunky na energiu. Kolovník začína účinkovať už po 20 minútach od doby, čo ste užili kapsulu. Účinok pretrváva približne 2 hodiny, ale doba pôsobenia môže byť u každého iná. Odvíja sa od rezistencie na kofeín, veku, pohlavia a hmotnosti. Ak celý život pijete kávu alebo ste si zvykli na energetické nápoje, nemusíte účinky kolovníka takmer pocítiť. Tohto problému sa zbavíte tak, že niekoľko dní nebudete užívať doplnky a nápoje s kofeínom. Okrem povzbudzujúcich účinkov pôsobí plody proti hnačkám, navodzujú pocit sýtosti a posilňujú fyzickú i psychickú stránku človeka.

Vedľajšie účinky užívania

Ak nebudete dodržiavať odporúčanú dennú dávku a budete si ju svojvoľne navyšovať, môžu sa u vás objaviť ľahší vedľajšie účinky, ktoré nemajú dlhé trvanie. Pri predávkovaní alebo precitlivenosti na kofeín môžu nastať poruchy spánku, ťažkosti so zaspávaním alebo útlm mozgových funkcií. Extrakt z plodov kolovníka by nemali užívať tehotné a dojčiace ženy a osoby so zdravotnými problémami, najmä s vysokým krvným tlakom a kardiovaskulárnymi ťažkosťami.

Aká dávka je tá správna?

Odviažte alebo odmerajte 600 mg prášku, rozmiešajte ho v 300 ml vody a vypite. Odporúčame Vám iba jednu dávku denne, pretože extrakt obsahuje vysoké percento kofeínu.

Ako najlepšie užívať?

Prášok môžete rozmiešať nielen vo vode, ale môžete ho pridať do čaju, kašovitého pokrmu, jogurtu alebo Smoothie. Kolovník užívajte najmä v ranných hodinách po raňajkách alebo po obede, kedy potrebujete "znovu nakopnúť". Nezabudnite na cyklické dávkovanie a po troch týždňoch si dajte od kolovníka týždennú pauzu. Vyhnete sa tomu, aby ste si na plody vytvorili rezistenciu. Extrakt z plodov môžete kombinovať s ďalšou rastlinou - Guaranou. Predĺžite tým príval energie, lebo Guarana začína účinkovať v čase, keď sila kolovníka klesá. Dosiahnete tým rýchleho, avšak dlhodobého účinku.

Krajina pôvodu
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Cola nitida, Africký kolový ořech, Cola nut, Bissy nut, Goora nut, Gbanja kola, Bitter cola, Gourou, Ombéné, Nangoué, Kokkorokou, Kolabaum, Kolatier, Colatero

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR