Kolovník - Oriešok plný energie

Odežeňte ospalost a nahraďte ji energií.

Jeden oriešok, mnoho použití

Ako funguje väčšina ľudí? Ráno vstanú, dajú si kávu. Popoludní sú unavení, dajú si kávu. Skrátka kedykoľvek pociťujú únavu, prichádza na rad káva, energetický drink, ale i mnoho iných preparátov, ktoré nie sú vždy úplne vhodné. Práve preto Vám prinášame Kolovník. Dokáže stimulovať, dokáže oddialiť únavu. Dokáže urýchliť organizmus, dokáže pomôcť s pitným režimom. Toto pôsobenie je dôsledkom účinných látok, kde je najvýznamnejší práve kofeín. Aby sme lepšie pochopili, v čom je vlastne ten bonus, tá výhoda, poďme si všetko prejsť trochu podrobnejšie.

Problém s nadváhou

Vďaka obsahu kofeínu a ďalších stimulačných látok pôsobí Kolovník na náš metabolizmus. Urýchľuje ho a tým pomáha telu v odbúravaní a lepšom spracovávaní tukov.

Časté depresi

Látky v Kolovníku pôsobia i na náš nervový a mozgový systém. To prináša lepšiu harmóniu tejto sústavy, odbúrava depresie a zlepšuje psychiku.

Nesústredenosť

Aktívne látky urýchľujú metabolizmus a zároveň pôsobia na nervový systém. Vďaka tomu sa zlepšuje miera koncentrácie, ale i pamäte a ostatných kognitívnych funkcií.

Únava

Kolovník obsahuje kofeín, rovnako ako ostatné kardiostimulanty. Tieto látky vyrovnane účinkujú na náš organizmus, metabolizmus, ale i krvný tlak a obeh. To odďaľuje pocity únavy.

Vyčerpanie

Psychické a fyzické vyčerpanie môže mať mnoho príčin, ale tiež riešení. Jedným z nich je Kolovník, ktorý nám s týmto problémom dokáže aktívne pomôcť.

Psychická záťaž

Vďaka harmónii, ktorú Kolovník prináša, sa Vám budú problémy riešiť omnoho lepšie.

Kolovník lesklý a Kolový orech, kapsule a prášok

Aj v pôvodných krajinách, kde sa Kolovník užíval (bol to presnejšie Kolový orech), sa používalo viac foriem. Orech sa žuval, varil, ale tiež drvil na jemný prášok. Niet teda divu, že i v našej ponuke máme viac foriem tohto úžasného produktu. Aké formy to sú a pre koho je ktorá forma vhodná? O tom si hneď povieme... Poďme na to.

Kolovník zašpicatený – prášok Obsah kofeínu: 2 – 4 %
Kolovník lesklý – prášok Obsah kofeínu: 2 – 3 %

Kolovník zašpicatený – prášok

Obsah kofeínu: 2 – 4 %

Možno Vám to príde ako rovnaká forma, ide však o trochu iný druh Kolovníka. Tento druh rastie v inej oblasti a je o trochu kvalitnejší ako Kolovník lesklý. Vďaka tomu má aj viac percent kofeínu a jeho účinky sú o trochu lepšie. Oproti extraktu je stále miernejší, ale aj tak veľmi účinný.

Pre koho je táto forma vhodná?

Skvelo sa hodí ako prípravok pre podporu chudnutia. Nie je taký agresívny, je skôr veľmi príjemný svojimi účinkami. Nabudí, energizuje, ale nespôsobí klasický kofeínový rauš.

Kúpiť prášok

Ako užívať prášok

1 Užívajte 2g - 6g denne (4 - 12 odmeriek)

2 Rozmiešajte vo vode, alebo primiešajte do obľúbeného nápoja

Kolovník lesklý – prášok

Obsah kofeínu: 2 – 3 %

Ide o neextraktový prášok. Čo to znamená? V prvom rade je potrebné ho dávkovať viac. Tiež nemá také rýchle a silné účinky ako predchádzajúce extraktové formy. Prášok môžeme pridať napríklad do nápoja, ale i do jedla. Viac sa hodí pre dlhodobejšie užívanie.

Pre koho je táto forma vhodná?

Predovšetkým pre tých, ktorí si chcú z prášku uvariť odvar, alebo si ho chcú pridať do jedla. Jeho miernejšie účinky sú lepšie pre tých, ktorí nemajú s kofeínom také skúsenosti.

Kúpiť prášok

Ako užívať prášok

1 Užívajte 2g - 3g denne (4 - 6 odmeriek)

2 Rozmiešajte vo vode, alebo primiešajte do obľúbeného nápoja

Je to jasné, je proste skvelá!

Po prečítaní všetkého dôležitého môže stále visieť v hlave otázka – Prečo práve Kolovník? No keď vynecháme pôvodné užívanie kmeňmi v Južnej Afrike, ktoré ho uctievali, môžeme sa pozrieť do novoveku. Aj tu má totiž veľmi dobré využitie. John Pemberton, americký lekárnik, zmiešal v roku 1865 extrakt z Kolovníka a Koky s vínom a perlivou vodou. Viete, čo vzniklo? Áno, pôvodná receptúra Coca-Coly. Ako je teda vidieť, Kolovník je taký užitočný, ako sa len dá. Bohužiaľ, v súčasnosti ho nahradil lacnejší kofeín, ale jeho odkaz stále zostáva.

Kto by bol povedal, že africký strom rastúci na vlhších slnečných miestach sa raz bude tešiť takejto sláve. Hlavnou časťou, ktorá sa užíva je kolový orech. Ten sa dá žuvať, ale aj povariť pre tvorbu odvaru. Ak by sme sa pozreli do prítomnosti, Kolovník je obľúbený predovšetkým pre svoje stimulačné vlastnosti. Mnohé stimulanty, napríklad káva, energetické drinky a podobné, sú telu nebezpečné.

Buď majú mnoho chemických sprievodných látok, alebo sa s ich účinkom mozog a telo zle vyrovnávajú, ako je to pri káve. To sa však Kolovníka netýka. Pomer látok je vyvážený a vďaka tomu, že nie je nijako upravovaný (pražený), je zachované prírodné zloženie. Jeho účinky nastupujú rýchlejšie ako u Guarany, ale na druhú stranu aj rýchlo ustúpia. Aj vďaka tomu predstavuje s Guaranou skvelú kombináciu, ktorá stojí za vyskúšanie.

Pre prípad, že prahnete po ďalších, všeobecnejších informáciách, navštívte náš herbár.