Mozog pracuje, aj keď spíme a zaslúži si dovolenku. Využite 30% zľavu na BrainUP

Bojujte proti únave efektívne a zdravo

Doba čítania: 3 minúty, 07.decembra 2016, Poradňa

Dnešná uponáhľaná doba je vyčerpávajúca pre náš organizmus a psychiku. Aby sme vydržali rýchle tempo a dosahovali čo najlepších výkonov, často siahame po pomocníkoch proti únave. Obľúbené sú rôzne energetické nápoje, chemické drogy a cigarety, ktoré sú ale návykové a z dlhodobého hľadiska nášmu telu neprospievajú. Bojujte proti únave efektívne a zdravo – vieme, ako na to!

V boji proti únave Vám pomôžu stimulanty!

Proti únave Vám pomôžu liečivé rastliny, tzv. stimulanty, ktoré posilňujú organizmus proti stresu a nepriaznivým vplyvom z okolia. Ako mávnutím čarovného prútika odstráni únavu a nabudí Vás, takže budete svoje úlohy zvládať ľavou zadnou. Stimulanty skvalitnia Váš profesijný aj súkromný život a budete mať viac energie pustiť sa s vervou do všetkých činností. Tieto bylinky proti únave môžu pôsobiť aj preventívne, zvlášť ak viete, že sa každý rok stretávate s jarnou či jesennou únavou.

Aké byliny Vás prebudia späť k životu?

1. Kolovník lesklý (Cola nitida)

Kolovník lesklý pochádza z afrických dažďových pralesov a o jeho blahodarných účinkoch na Vašu koncentráciu a fyzickú výkonnosť sa môžete presvedčiť na vlastnej koži. Alkaloid kofeínu a teobromín Vás privedú k životu, pomôžu v boji s nadbytočnými kilogramami a posilní Váš sexuálny apetít, takže potešíte svojho partnera. Kolovník Vás "nakopne" takmer ihneď a zvýšený výkon Vám vydrží až šesť hodín.

2. Kratom (Mitragyna speciosa)

Kratom sa používa v nižších dávkach pre odstránenie únavy, zbystrenie mysle a zvýšenie sexuálneho libida. Už desať minút po jeho požití pocítite jeho zázračné účinky. Uvoľníte sa a stres si budete držať ďaleko od tela. Účinky môžu pretrvávať až po dobu šiestich hodín, čo je takmer rovnako dlho ako Váš pracovný čas. Pri tejto byline je obzvlášť dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie a neprekračovať ho, inak sa môžu dostaviť závraty a mierna nevoľnosť.

3. Guarana (Paulínia nápojová)

Guarana je cenný zdroj energie. Zbaví Vás únavy a potláča chuť do jedla, takže budete ľahšie chudnúť. Guarana naštartuje Váš organizmus dostatočne silnou dávkou kofeínu, ktorá je až štvornásobne vyššia ako v káve. Oproti káve je ale Guarana zdravšie alternatívou a pri dodržaní odporúčaného dávkovania nevznikajú žalúdočné ani srdcové ťažkosti a neobjavuje sa nespavosť ani nervozita. Kofeín z Guarany sa vstrebáva pomalšie a zaručuje tak pomalší a rovnomernejšie pôsobenie.

4. Maté

Popíjanie čaju Maté je najrýchlejšou cestou k zahnaniu únavy a zvýšeniu fyzického a psychického výkonu. Tento osviežujúci nápoj si naordinujte zakaždým, keď sa budete cítiť vyčerpaní a nebudete mať silu pokračovať ďalej. Maté Vás vytrhne z letargie a uľahčí Vám vyrovnať sa s každodennými úlohami. A ako bonus Vám pomôže v boji s nadbytočnými kilogramami a zníži Vám hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Bylinné stimulanty sú výbornými pomocníkmi pre všetky unavených a nemotivovaných ľudí. Ako mávnutím čarovného prútika prestanete byť vyčerpaní a zaženiete syndróm vyhorenia. Vyskúšajte naše bylinky proti únave a presvedčte sa sami, že sa po nich budete cítiť ako znovuzrodení!

Doba čítania: 3 minúty, 07.decembra 2016, Poradňa
Páčil sa vám tento článok? Ta ho zdieľajte:
Facebook INSTAGRAM
Podobné články
Kategórie
Vyhľadať článok
Populárne články
Najčastejšie štítky
Zobraziť ďalší