Ruža z Jericha - Celá rostlina
Ruža z Jericha - Celá rostlina
Ruža z Jericha - Celá rostlina
Ruža z Jericha - Celá rostlina

Ruža z Jericha
Celá rostlina

Selaginella lepidophylla, Rose of Jericho, Desert rose, Ruce panny Marie, Selaginella lepidophylla
Produkt z Mexika

Púštna ruža je vetrom unášaná desiatky rokov, kým konečne nájde miesto, vďaka ktorému môže rozkvitnúť. Krásny vzhľad a symbolika, ktorú predstavuje, nabádajú pre jasné dekoratívne využitie. Celý popis
4,70 € 2,70 €
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa

 

Ruža z Jericha, Jericho Rose, Ressurection Rose, toto všetko sú označenia pre jednu a tú istú, úplne jedinečnú rastlinu. Podľa názvu jej jedinečnosť asi ani nespoznáme, no posledné meno by nám mohlo niečo našepkať. Jedinečná a nezameniteľná vlastnosť tejto rastliny spočíva práve v znovuzrodení. Ako to dokáže a k čomu je to dobré? Domovinou sú jej suché a nehostinné časti Strednej Ameriky a Východu. Núdza o vlahu je v týchto oblastiach na dennom poriadku. Ruža je unášaná vetrom cez pustatinu, pokiaľ nenarazí na vlahu.V momente, keď sa to stane, vypustí svoje korene a začne vodu nasávať. Tým do seba dostane dosť energie na to, aby sa mohla rozvinúť do krásneho kvetu. Po vyčerpaní všetkej vlahy sa zase zabalí a nechá sa unášať ďalej. Tento proces sa opakuje desiatky rokov. V hrobkách egyptských faraónov boli nájdené ruže z Jericha, ktorých vek presahoval 4000 rokov a podľa niektorých boli stále životaschopné. Vďaka týmto schopnostiam si ruža vyslúžila svoje meno aj tradíciu.

 

Účinky Ruže z Jericha
Ako rastlina bez ďalšieho spracovania nemá žiadne účinky na telo ani myseľ. Jediné, čo by sme mohli poznamenať je veľmi príjemná vôňa, ktorá vzniká po rozvinutí. Nádherne ňou prevonia celá miestnosť. Podľa niektorých dokáže táto vôňa pomôcť pri respiračných problémoch.
RUŽA Z JERICHA POČAS VIANOC
Najčastejšie môžeme túto ružu vídať ako dekoráciu počas vianočných sviatkov. Tu má svoje čestné miesto už stovky rokov. K tomuto použitiu sa viaže jedna pekná legenda. Podľa nej, Panna Mária darovala ružu z Jericha ako poďakovanie za pomoc pri úteku do Egypta. Rozkvitnutá ruža má teda symbolizovať jej rozvinuté, vľúdne ruky (alternatívne meno: ruky Panny Márie). Skôr sa však ruža používa pre jej symboliku znovuzrodenia, resp. znovuzjednotenia rodiny pri vianočnom stole. Rovnako môže byť na iných plochách a častiach nábytku. Použitie počas Vianoc nie je vôbec podmienkou, ako dekorácia môže fungovať počas celého roka.
POUŽITIE
Znovuzrodenie ruže nie je vôbec zložité. Stačí vziať tanie, naplniť ho vodou a ružu položiť do vnútra. Už po pár minútach budeme môcť vidieť prvé známky života. Celkové prebudenie trvá približne 24 hodín, po ktorých by mala ruža vyzerať celkom úchvatne. Po úplnom rozvinutí vodu z taniera vyleje tak, aby boli namočené iba korene. V tomto stave by sme mali ružu nechať niekoľko dní a následne ju nechať znova vyschnúť a na niekoľko týždňov odpočinúť. Tento proces sa môže opakovať veľakrát. Bohužiaľ sa nedá určiť, koľkokrát je ruža schopná takto rozkvitnúť, ale keď si uvedomíme, ako dlho sa dokáže túlať po púšti, tak sa nemusíme obávať.
Zarga mountains, Autor: Ji-Elle Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0