Sortiment

Dub zimný
Drvená kôra BIO

Dub zimný - Drvená kôra BIO
Dub zimný - Drvená kôra BIO
Dub zimný - Drvená kôra BIO
Dub zimný - Drvená kôra BIO
Dubová kôra je známa pre svoje účinky na hemoroidy a krvácavé rany. Používa sa vo forme obkladov a sedavých kúpeľov aj vo forme čaju. Vyskúšajte dubovú kôru na rany, ktoré potrebujete dezinfikovať a ktoré sa Vám zle hoja! Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Hlavné prednosti

  • Pomáha pri hojení rán
  • Pôsobí protizápalovo
  • Vhodný pre oplachy

Zoznámenie s rastlinou Dub zimný

Kto by nepoznal vyrastené Duby? Kmene týchto stromov sú obalené kôrou, ktorá vykazuje liečivé účinky. Dub zimný s českým názvom "Drnák" dosahuje výšku až 40 metrov. Na rozdiel od Dubu letného majú listy Dubu zimného stopky dlhé až 3 cm a jeho žalude nemajú takmer žiadne stopky. Pre Dub zimný je charakteristická štíhlo vajcovitá alebo nepravidelná koruna. Tento dub rastie na väčšine Česka a v miernych a subtropických pásoch Európy.

Zloženie Dubu

Vráťme sa späť k dubovej kôre. Našli by sme v nej 7 - 20 percent trieslovín, ktoré pôsobia zvieravo a dezinfekčne. Ďalej sa v nej nachádzajú fytocindné látky, antioxidačné flavonoidy, horčiny a živica.

Účinky dubovej kôry

Dubová kôra najlepšie pôsobí pri vonkajšom použití, ale dá sa z nej urobiť aj odvar, ktorý sa užíva vnútorne. Dokáže zastaviť krvácanie, vydezinfikovať ranu a vie si poradiť s poranením kože. Vyskúšať ju môžete na rany, ktoré sa zle hoja. Ďalej

  • pôsobí proti zápalom a vyrážkam
  • uľavuje pri svrbivých ekzémoch
  • pomáha pri plesňových infekciách
  • dopomáha k znižovaniu výskytu hemoroidov
  • zmierňuje menštruačné krvácanie
  • pomáha pri liečbe hnačky

Vedľajšie účinky dubovej kôry

Dubová kôra zvyčajne nevyvoláva pri vonkajšom užívaní žiadne alergické reakcie. Pri popíjaní dubovej kôry neprekračujte odporúčané dávkovanie, inak vám hrozí zvracanie a iné ťažkosti. Dubová kôra sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Dávkovanie dubovej kôry

Do 250 ml vody vhoďte 1 - 2 lyžice dubovej kôry. Priveďte ju k varu a nechajte 15 minút odstáť. Odvar sceďte a vypite alebo si ním polievajte kožu. Na čaj stačí 1 lyžica dubovej kôry, na polievanie 2 lyžice dubovej kôry.

Spôsob použitia dubovej kôry

Čaj pite iba 1x denne. Postihnuté miesta si polievajte maximálne 2x denne.

Vhodné kombinácie

Dubovú kôru nekombinujte s žiadnou ďalšiu bylinou. Sama o sebe má dostatočne silné pôsobenie na Vaše zdravotné ťažkosti.

Krajina pôvodu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.