Moringa
Prášok z listov

Moringa - Prášok z listov
Moringa - Prášok z listov
Moringa - Prášok z listov
Moringa - Prášok z listov
Prášok z listov Moringy dodá organizmu potrebnú dávku vitamínov, minerálov, antioxidantov a bielkovín. Vďaka tomu dokáže udržať telo v dobrej fyzickej a psychickej kondícii. Navyše výraznou mierou podporuje imunitný systém a Vy sa budete znovu cítiť na dvadsať rokov! Celý popis
  = 150g        
  = / dávka

Popis rostliny Moringa

Moringa olejodárná s latinským názvom Moringa oleifera je považovaná za Elixír života a prezýva sa jej Zelený diamant. Pôvodne rástla v oblasti južných Himalájí a postupom času sa rozšírila do všetkých subtropických a tropických oblastí celého sveta. K svojmu rastu potrebuje dostatok slnečnej energie. Moringou si predstavte ako strom s hnedým kmeňom s hrúbkou 30 cm s redšie neusporiadanú korunou a visiacimi konármi. Dosahuje výšku maximálne 12 metrov, ale pre účely pestovania ju možno zarezávať na výšku 1 metra do tvaru kríky. V suchom období prežíva Moringou vďaka hľuzám na počiatkoch koreňov, v ktorých sa drží voda. Listy bývajú dlhé až 60 cm a kvety sú usporiadané v 30 cm dlhých latách. Plody dozrievajú až po troch mesiacoch. Táto rastlina je považovaná za viacúčelovú plodinou a pestuje sa najmä pre svoje korene, listy a plody. Sušené časti Moringy domorodci užívali v období nedostatku potravy.

Co v Morinze nalezneme?

Prášok z listov Moringy je bez preháňania nabitý veľkým množstvom vitamínov, minerálov a proteínov, ktoré preukážu veľkú službu športovcom, osobám v rekonvalescencii, deťom, seniorom, vegetariánom aj ľuďom s nadmerným stresom. Obsahuje 46 silných antioxidantov potrebných na zachovanie mladistvých vitality a energie. V rastline nájdeme podstatný podiel nenasýtených mastných kyselín, stopových prvkov a aminokyselín. Všetky tieto aktívne látky si poradí s mnohými zdravotnými problémami a dokážu celkovo skvalitniť život a podporiť duševnú a fyzickú kondíciu. Moringa je tiež cenená pre vysoký podiel bielkovín pre stavbu svalov, a vlákniny pre rýchle a šetrné trávenie.

Účinky Moringy

Zamerajme sa teraz na to, ako Moringa pôsobí v ľudskom organizme. Budete udivení, s čím všetkým Vám pomôže a nie nadarmo sa stala súčasťou ľudového liečiteľstva. Moringa je dôležitým antioxidantom a bojuje v tele proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú starnutie organizmu a môžu vyvolať rad zdravotných neduhov. Moringa pomáha odbúrať stres a zlepšuje celkovú imunitu tela, čím ľahšie odoláte všadeprítomným vírusom a baktériám. Takisto harmonizuje trávenie a odstraňuje problémy s nadúvaním. Podporuje zdravý zrak, ktorý môže slabnúť každodennou prácou pred obrazovkou počítača. Vyskúšať ju môžu aj ľudia, ktorí sa pokúšajú schudnúť, lebo Moringa dokáže utlmiť zvýšenú chuť do jedla. Výraznou mierou tiež zásobuje kosti a zuby vápnikom a pomáha ženám prečkať obdobie menopauzy.

Vedlejší účinky užívání

Aj keď Moringa nemá žiadne zaznamenané vedľajšie účinky a je vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy, mali by sa o jej používaní poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom. To isté platí aj pre osoby so zdravotnými problémami.

Jaká dávka je ta správná?

Pokiaľ Vás Moringa zaujala a chcete, aby sa stala súčasťou Vášho života, užívajte raz až dvakrát denne 2 - 3 gramy prášku. Na začiatku užívania môžete dennú dávku znížiť, aby ste vypozorovali, ako na Vás Moringa pôsobí.

Jak nejlépe užívat?

Prášok sa veľmi ľahko odmeriava vďaka priloženej odmerke. Vsypať ho môžete do pohára vody a rozmiešať, poprípade ho môžete pridať do pokrmu, kaší, jogurtu alebo zeleninového či ovocného Smoothie.

Krajina pôvodu
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Ben Oil Tree, Benzoil Tree, Horseradish Tree, Moringo, West Indian Ben, Spinasieboom, Al-ban, Nebadaye, 辣木, Behen, Ceyloninmoringa, Ben aile, Nebedayo, Meerrettichbaum, מורינגה מכונפת, Coatli, Drumstick Tree, soanjna, muringa, Moringueiro, Guilgandeni, shobhanjana, murungà, mirongo, maranga, Pepparrotsträd, Morunga, Boom, Moringa oleifera

PODOBNEJ TOVAR

Šalvia lekárska - Bylina

Šalvia lekárskaBylina

 • Podporuje imunitný systém
 • Antioxidačné účinky
 • Podporuje trávenie
4,00 €
/ 150g
Skladom
Lipa srdcovitá - Listy

Lipa srdcovitáListy

 • podporuje funkciu obličiek
 • Antioxidačné účinky
 • Podporuje imunitný systém
4,80 €
/ 100g
Skladom
Saturejka záhradná - Bylina

Saturejka záhradnáBylina

 • Podporuje imunitný systém
 • Priamo z pôvodných oblastí
 • Podporuje metabolizmus a trávenie
6,80 €
/ 150g
Skladom
Gotu kola - Drvené listy

Gotu kolaDrvené listy

 • Podporuje mozgový a nervový systém
 • Vhodné na odvary
 • Zlepšuje pamäť a pozornosť
3,60 €
/ 100g
Skladom