Mulungu
Drvená kôra

Mulungu je stromom i kríkom, nazývaný "koralovou kvetinou", pochádzajúci pôvodne z Amazónie. Celý popis
  = 50g        

Mulungu s latinským názvom Erythrina mulungu, niekedy ľudovo nazývaný Korálovec je rastlina spadajúca do čeľade bôbovitých a podčeľade motýľokvetých kríkov až stromovitých drevín, rastie niekoľko druhov v tropických oblastiach celého sveta, kde sú kultúrnymi stromami mnohých národov.

Ide teda o strom, v ojedinelých prípadoch aj krík, strednej veľkosti, ktorý vo väčšine prípadoch má tŕne či ostne. Dorastá do výšky 10 až 14 metrov. Produkuje oranžovo-červené kvietky, ktoré spravidla opeľujú kolibríky.

Niekedy sa tento strom ľudovo nazýva ako "Korálová kvetina", pretože svojou totožnou farbou okvetia pripomína oranžové koraly.

Mulungu je pôvodom z Brazílie, odkiaľ sa neskôr rozšíril až do Peru a iných tropických častí Latinskej Ameriky.

Mulungu bol oficiálne prvýkrát zaznamenaný v roku 1829. Hneď na to dostal 2 známe botanickej mená Erythrina Mulungu a Verna.

V predkolumbovských civilizáciách bol odvar z kôry tohto stromu používaný na prekonanie strachu z boja a vojnových útrap.

Veľkou zaujímavosťou je, že kôra bola, a dodnes stále je, využívaná tamojšími domorodými národmi, predovšetkým v oblastiach Amazónie, nielen ako liek, ale aj ako insekticíd na hubenie parazitov alebo ako jed na ryby.

Mulungu sa dodnes používa v Brazílii na farmaceutické účely, ku sa užíva pri poruchách nálady.

Čo Mulungu obsahuje?

Aby toho nebolo málo, tak Mulungu mimo iné obsahuje celkovo až 80 zlúčenín, ktoré majú blahodarný vplyv na náš organizmus.

Moderná medicína v mulungu objavila rad biologicky účinných látok, z ktorých najvýznamnejšie sú izoflavonoidy daidzein a phaseollin, k tomu potom ešte ďalšie alkaloidy. V experimentoch na zvieratách bol dokázaný silný anxiolytický a antikonvulzívny účinok tejto byliny, za ktorú sú zodpovedné práve erythrinové alkaloidy, najmä erytravin a erysotrin.

Krajina pôvodu
Kategória výrobku
UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Erythrina mulungu, Mulungu, Coral Flower, Corticeira, Murungu

PODOBNEJ TOVAR

Cha de bugre - Extrakt z listov 10:1

Cha de bugreExtrakt z listov 10:1

 • Pomáha s horúčkou a kašľom
 • Pôsobí antisepticky
 • Pomáha pri srdcových chorobách
10,80 €
/ 20g
Skladom
Lapacho - Drvená kôra

LapachoDrvená kôra

 • Pomáha pri chrípkach a nachladnutí
 • Prispieva funkciu pľúc
 • Stimuluje imunitný systém
5,20 €
/ 150g
Skladom
Rozchodnica ružová - Drvený koreň

Rozchodnica ružováDrvený koreň

 • Podporuje prekrvenie tela
 • Vhodná na odvary
 • Vhodná pri strese a depresiách
5,60 €
/ 50g
Skladom
Kocúrnik obyčajný - Prášok z listov

Kocúrnik obyčajnýPrášok z listov

 • Pôsobí na centrálny nervový systém
 • Vhodná pred spaním
 • Vhodné pri nachladnutí
Už len 1ks
4,80 €
/ 100g
Skladom