Bujarník yohimbe - Extrakt z kôry s 20% yohimbínu v prášku
Bujarník yohimbe - Extrakt z kôry s 20% yohimbínu v prášku
Bujarník yohimbe - Extrakt z kôry s 20% yohimbínu v prášku
Bujarník yohimbe - Extrakt z kôry s 20% yohimbínu v prášku

Bujarník yohimbe
Extrakt z kôry s 20% yohimbínu v prášku

Corynanthe yohimbe, Corynanthe yohimbe, Pausinystalia yohimbe, Bujarník johimbe, johimbe, johimbi, yohimbe bark, strom lásky, quebrachine, yohimbeherinde
Produkt z Číny

Yohimbe je získavané z kôry stromu Corynanthe yohimbe, rastúceho prevažne v Afrike. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve streda 28.3.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Yohimbe sa označuje prípravok, získavaný zo spodnej kôry stromu Corynanthe yohimbe. Tento strom je pôvodom z južnej Afriky, odkiaľ sa postupne rozšíril do celého kontinentnu. Najčastejšie ho môžeme vídať v Kamerune, Kongu, Juhoafrickej republike, alebo aj v Nigérii. Jedná sa o strom dorastajúci do výšky 20 metrov. Bez problémov by sme ho spoznali podľa jeho tuhých 8-13 centimetrov dlhých listov a svetlej kôry. Kvitne malými nevýraznými kvetmi, z ktorých sa stanú drobné plody. Nás však bude najviac zaujímať obsah látok a to, ako vlastne yohimbe účinkuje.
Najprv však nazrime do histórie. V Afrike sa yohimbe používalo od pradávna a pre svoje účinky sa stalo zaujímavým aj pre nemeckých misionárov, keď ho v 19. storočí doviezli do Európy. Tu sa okamžite stalo stredobodom pozornosti. V roku 1960 ho dokonca skúmala asociácia FDA pre jeho afrodiziakálne účinky.
Zloženie yohimbe
Yohimbe je bohaté na mnoho látok, avšak iba niektoré sú farmakologicky podstatné. Medzi ne zaraďuje 20 alkaloidov, na čele s tzv. yohimbínom, ktorý hrá v účinkoch hlavnú úlohu.