Bujarník yohimbe
Extrakt z kôry s 20% yohimbínu v prášku

Yohimbe je získavané z kôry stromu Corynanthe yohimbe, rastúceho prevažne v Afrike. Celý popis
  = 5g        

Yohimbe sa označuje prípravok, získavaný zo spodnej kôry stromu Corynanthe yohimbe. Tento strom je pôvodom z južnej Afriky, odkiaľ sa postupne rozšíril do celého kontinentnu. Najčastejšie ho môžeme vídať v Kamerune, Kongu, Juhoafrickej republike, alebo aj v Nigérii. Jedná sa o strom dorastajúci do výšky 20 metrov. Bez problémov by sme ho spoznali podľa jeho tuhých 8-13 centimetrov dlhých listov a svetlej kôry. Kvitne malými nevýraznými kvetmi, z ktorých sa stanú drobné plody. Nás však bude najviac zaujímať obsah látok a to, ako vlastne yohimbe účinkuje.

Najprv však nazrime do histórie. V Afrike sa yohimbe používalo od pradávna a pre svoje účinky sa stalo zaujímavým aj pre nemeckých misionárov, keď ho v 19. storočí doviezli do Európy. Tu sa okamžite stalo stredobodom pozornosti. V roku 1960 ho dokonca skúmala asociácia FDA pre jeho afrodiziakálne účinky.

Zloženie yohimbe

Yohimbe je bohaté na mnoho látok, avšak iba niektoré sú farmakologicky podstatné. Medzi ne zaraďuje 20 alkaloidov, na čele s tzv. yohimbínom, ktorý hrá v účinkoch hlavnú úlohu.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Corynanthe yohimbe, Corynanthe yohimbe, Pausinystalia yohimbe, Bujarník johimbe, johimbe, johimbi, yohimbe bark, strom lásky, quebrachine, yohimbeherinde

Kategória výrobku
UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

PODOBNEJ TOVAR