Catuaba
Prášok z kôry

Catuaba je jihoamerický strom známý pro své vlastnosti. Používali ho indiáni, od kterých se dostala až k nám. Celý popis
  = 100g        

Catuaba, alebo tiež latinsky Erythroxylum catuaba, je nenápadný listnatý strom rastúci pôvodne v Južnej Amerike. Dorastá sa do strednej výšky okolo 5 metrov. Má stredne veľké listy a mohutný, povrazovitý kmeň. Potrebuje dostatočnú vlhkosť a teplo. Potom je schopný bezproblémového rastu.

Jeho história je spútaná používaním. Kmene žijúce v Južnej Amerike si Catuabu obľúbili pre jej afrodiziakálne účinky. Sú to práve tie účinky, ktoré ju pomohli rozšíriť po celom svete. Aké látky sú za účinky zodpovedné?

Zloženie Catuaby

Catuaba obsahuje mnoho alkaloidov, tanínov, ale aj živíc, flavonoidov a podobných látok. Najdôležitejšie z nich objavil brazílsky bádateľ v roku 1959. Jedná sa o látku, svojimi účinkami podobnú Yohimbinu.

Catuaba, Autor: Tarciso Leão Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 2.0

Krajina pôvodu
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Erythroxylum catuaba, Erythroxylum catuaba, catuaba, chuchuhuasha, pau de reposta, caramuru, angelim-rosa

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

PODOBNEJ TOVAR