Clavo huasca - Prášok z kôry
Clavo huasca - Prášok z kôry
Clavo huasca - Prášok z kôry
Clavo huasca - Prášok z kôry
Clavo huasca - Prášok z kôry

Clavo huasca
Prášok z kôry

Tynanthus panurensis, Tynanthus panurensis, Ayahuasca, Clavohuasca, Clavo huasca, Clove vine, Cipó cravo
Produkt z Peru

Clavo Huasca je liana pôvodom z amazonských pralesov užívaná predovšetkým v peruánskej medicíne. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v piatok 19.1.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Clavo Huasca je pôvodom liana z čeľade trubačovitej, ktorá dorastá do dĺžky až 80 metrov. Táto bylina rastie prevažne v amazonských pralesoch a iných častiach Južnej Ameriky. Jedná sa o veľmi aromatickú bylinu, ktorej výrazná vôňa kôry a koreňa silne pripomína klinček. Koniec koncov aj samotné listy pripomínajú takmer rovnaký zápach. V peruánskej bylinnej medicíne je Clavo huasca široko rešpektovaná ako afrodiziakum vhodné pre mužov aj ženy a ako liek na impotenciu. Produkuje veľmi malé, biele kvety, ktoré opiľujú včely aj motýle. Tieto kvety plodia podlhovasté a ploché plody podobné fazuliam. Bylina býva pridávaná niektorými šamanmi do spirituálneho nápoja ayahuasca. V Južnej Amerike sa z rastliny tradične pripravuje rum s názvom Aguardiente.
Rastlina bola užívaná šamanmi a indiánskymi kmeňmi, pre ktoré sú dažďové pralesy v Amazónií ich domovom.
Rozlišujeme 2 druhy tejto rastliny, ktoré sú komerčne známe ako Clavo Huasca. Ten prvý, ktorý je v dnešnej dobe rozšírený ako takzvaný Tynanthus. Druhý je úplne odlišný druh révy s názvom Mandevila známy z histórie.
Vďaka Brazílskym vedcom a ich predbežným fytochemickým prieskumom bolo preukázané, že Clavo huasca disponuje rôznymi alkaloidmi. Tým hlavným je alkaloid s názvom Tinantina, spolu s Taninom, Eugenolom a inými esenciálnymi olejmi. Ďalej ešte obsahuje apigenin, silicu a triesloviny.