Neshodica
Drvená bylina

Drcená bylina Neshodice je svatým grálem účinných látek Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Zoznámenie s rastlinou Neshodica

Eclipta Alba: to je latinský názov pre Neshodicu. Najviac účinných látok obsahujú podlhovasté listy, ale na liečebné účely sa spracováva celá rastlina. Tá dosahuje výšku 30 až 100 cm a patrí do čeľade astrovitej. Táto bylina sa vyskytuje najmä v indickej časti Himalájí, ale narazili by ste na ňu tiež v subtropickom a tropickom podnebí. Využíva sa v ajurvédskej a čínskej medicíne aj v kozmetickom priemysle.

Zloženie Neshodice

Neshodica vďačí za svoje účinky antioxidantom (flavonoidom), alkaloidom a glykozidom. Rastlina je významným zdrojom modročierneho farbiva, ktoré je v Indii obľúbené na farbenie vlasov a k tetovaniu.

Účinky Neshodice

V tradičných medicínach je Neshodica využívaná pri pečeňových a žlčníkových problémoch. Svojimi účinkami prispieva k poklesu teploty pri horúčkovitých stavoch alebo pri anémii. Táto bylina navyše:

  • posilňuje vlastnú obranyschopnosť organizmu
  • pomáha proti úzkostiam a poruchám pamäti
  • bojuje proti vysokému krvnému tlaku a cholesterolu
  • pôsobí na rôzne kožné problémy, ako sú mykózy a ekzémy
  • zlepšuje kvalitu vlasov

Vedľajšie účinky Neshodice

Neshodica je relatívne bezpečnou bylinou, ktorú by však nemali užívať tehotné a dojčiace ženy. Ak vás táto bylina zaujala, ale máte akékoľvek zdravotné problémy, poraďte sa o jej používaní so svojím ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Neshodice

Denne užívajte 2 gramy drvenej byliny. Pokiaľ s Neshodicou ešte len začínate, môžete spočiatku dávku znížiť, aby ste vypozorovali, ako pôsobí na Váš organizmus.

Spôsob použitia Neshodice

Z drvenej Neshodice si pripravíte behom okamihu účinný odvar. Drvenú bylinu prelejte vriacou vodou a nechajte ju 10 minút odstáť. Potom odvar preceďte a popíjajte po dúškoch.

Vhodné kombinácie

Neshodicu nemusíte kombinovať so žiadnou ďalšou bylinou, lebo má dostatočne silné účinky na Vaše zdravotné problémy.

Nevhodné pre

  • Dojčiace ženy
  • Deti
  • Tehotné ženy
Krajina pôvodu

Zdravotné účinky

  • Podporuje normálny stav pokožky
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Eclipta prostrata, Eclipta alba

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

PODOBNEJ TOVAR