Vrcholák pravý
Prášok z plodov v kapsuliach

Plody Vrcholáka pravého dokážu pomôcť s radom zdravotných neduhov. Prispievajú k zníženiu emočného stresu a posilňujú kardiovaskulárny systém. Vyskúšajte ich aj pri poruchách trávenia alebo ako prevenciu proti vzniku rakovinového bujnenia. Celý popis
  = 150kap.        
  = 600 mg        
  = / dávka

Zoznámenie s rastlinou Vrcholák pravý

Vrcholák pravý je tropický strom, ktorý dorastá až 35 metrov. Mimoriadne sa mu darí vo vlhkom subtropickom a tropickom podnebí. Vyskytuje sa najmä na Arabskom polostrove, Indii, Madagaskaru, Srí Lanke alebo Filipínach. Charakteristická je pre neho bielo-ružová kôra, ktorá sa používa v ajurvédskej terapii. Listy Vrcholáka dosahujú dĺžku až 40 cm. Na liečebné účely sa využívajú plody rôznorodého tvaru, ktoré pripomínajú peckovici.

Zloženie Vrcholáka pravého

V plodoch sa nachádza mnoho účinných látok, z ktorých je najvýznamnejšou látka haritaki. Nechýbajú v nich ani glykosidické deriváty, kumaríny, flavonoidy, humínové kyseliny, luteolín, alebo terflavin A.

Účinky Vrcholáka pravého

Vrcholák pravý je po tisícročia neoddeliteľnou súčasťou ajurvédskej medicíny. Táto rastlina veľkou mierou prispieva k zlepšeniu zažívacích problémov a vykazuje antibakteriálne, protizápalové a antimykotické vlastnosti. Plody ďalej

  • pomáhajú pri liečbe herpesu
  • odstraňujú toxíny, najmä z močových ciest a tráviacej sústavy
  • pôsobí pozitívne na kardiovaskulárny systém
  • harmonizujú psychiku a posilňujú nervový systém

Vedľajšie účinky Vrcholáka pravého

Vrcholák pravý nemá žiadne preukázané vedľajšie účinky. Napriek tomu sú jeho plody nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy a pre deti. V prípade akýchkoľvek zdravotných ťažkostí konzultujte užívanie Vrcholáka so svojím lekárom .

Dávkovanie Vrcholáka pravého

Odporúčaná denná dávka je 4-5 kapsúl denne. 2 kapsule ráno pred raňajkami a 2-3 kapsule pred obedom.

Vhodné kombinácie

Niektoré rastliny sa môžu kombinovať s inými bylinami, čím dôjde k zosilneniu účinkov. Vrcholák má však natoľko silné pôsobenie, že nepotrebuje pomoc ostatných bylín.

Nevhodné pre

  • Dojčiace ženy
  • Tehotné ženy
  • Deti
  • Osoby s nízkym krvným tlakom
Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Terminalia catappa

PODOBNEJ TOVAR