Sortiment

Arnika horská
Prášek z květů

Arnika horská - Prášek z květů
Arnika horská - Prášek z květů
Arnika horská - Prášek z květů
Prášok z Arniky horskej má blahodárne účinky, vďaka ktorým sa táto rastlina stala obľúbenou bylinou. Najcennejšie sú sušené kvety Arniky, ktoré sa dajú využiť na liečebné účely. A na Botanic jsme právě prášok z kvetov zaradili do našej ponuky! Celý popis
  = 50g        

Hlavné prednosti

  • Pôsobí proti pomliaždeninám
  • Pôsobí proti žalúdočným kŕčom
  • Tlmí bolesť svalov

Popis rostliny Arnika

Chránená bylinka Arnika horská, známa pod latinským názvom Arnica Montana , má preukázateľné liečebné účinky, o ktorých sa hovorí ako o zázračných . Vyskytuje sa po celom území Európy a v Severnej Amerike. V Českej republike patrí medzi rastliny chránené zákonom a hojne rastie najmä vo Slavkovskom lese . Arnika je jednou z najstarších liečivých byliniek a prvýkrát sa o nej písomne ​​spomenula v 12. storočí abatyše Hildegarda z Bingenu. Veľa poznatkov sa o rastline dozviete z herbára renesančného bylinkárov Mattioliho . Táto trváca bylina dorastá do výšky až 60 cm a darí sa jej v horských oblastiach, na pastvinách a lúkach. K životu jej stačí pôdy chudobnejšie na živiny. Arnika patrí do čeľade astrovité a celokrajné listy tvoria hviezdicovitý tvar. Rastlina kvitne od júna do augusta bledo žltými kvetmi a každý má 14 až 22 jazykovitých kvetov v obvode terča.

Ako použiť?

Prášok môžete rozmiešať s panenským olivovým olejom na riedku kašu a potierať si s ňou postihnuté oblasti kože a svalov.