Artyčok
Extrakt z listů 5:1 v kapslích

Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Extrakt z artičokov obsahuje koncentráciu prírodných látok, ktoré cielene pôsobia vo Vašom organizme. Spoznajte silu tejto stredomorskej byliny a dodajte svojmu telu cenné antioxidanty. Jej účinky Vás prekvapí rovnakou mierou, ako prekvapili tím botanica. Celý popis
  = 40kap.        
  = 580 mg        
  = / dávka

Opis byliny Artičok

Za latinským názvom Cynara cardunculus sa skrýva Artičok Kardový, ktorý je teplomilnou trvalkou. Hojne sa pestuje v Stredomorí, najmä pre ďalšie spracovanie v kuchyni. Zamerajme sa ale na Artičok ako na bylinu. Táto rastlina potrebuje pre svoj rast dostatočne vlhkú pôdu s živinami. Široké listy Artičoka rastú do tvaru ružice a využívajú sa predovšetkým na liečebné účely. Stonka rastliny siaha až do výšky 1,5 metra a v letnom období rozkvitá modrým kvetom, ktorý pripomína bodliak. Nerozkvitnuté úbory slúžia ako zelenina a charakteristické sú pre nich mäsitá lôžka s dužinatými zákrovnými listami. Artičoku neprospievajú nízke teploty, preto sa v našich podmienkach pestuje v pareniskách a až v druhej polovici mája sa presádza do voľnej pôdy.

Čo v artičokov nájdeme?

Extrakt z artičokov obsahuje koncentráciu cenných prírodných látok. Vyrába sa zo sušených listov a vkladá sa do kapsúl. Artičok pozitívne ovplyvňuje ľudský organizmus a pôsobí antioxidačne. Vďaka tomu sa budete cítiť vitálny a zachováte si mladistvú energiu. Ďalej sa v ňom nachádza celý rad vitamínov a minerálov, bez ktorých by ste trpeli rôznymi zdravotnými neduhmi. Artičok je tiež bohatý na vlákninu, čo prospieva Vášmu tráveniu a vylučovaniu. Artičok je tak právom považovaný za superpotravinu a má svoje neodmysliteľné miesto v tradičných medicínach. Extrakt z artičokov je o niečo účinnejší než prášok a pomáha ľuďom všetkých vekových kategórií.

Účinky artičokov

Artičok je ďalším bylinným klenotom prírody, ktorý má prínos pre Vaše telo. Jeho nezanedbateľné účinky sa prejavia v mnohých oblastiach Vášho zdravia. Harmonizuje funkciu tráviaceho systému, uľahčuje spracovanie prijatej stravy a znižuje tvorbu plynov v črevách. Artičok je skvelým pomocníkom pri jarnej detoxikácii, ale na prečistenie organizmu ho môžete použiť v akúkoľvek ročnú dobu. Pomôže Vám prečkať obdobie so sezónnymi chorobami a celkovo prispeje k väčšej fyzickej odolnosti. S touto bylinou sa Vám tiež uľaví pri precitlivenosti na peľ. Na Artičok nezabúdajte ani vtedy, ak vediete nezdravý životný štýl a zaťažujete väčšou mierou svoju pečeň a žlčník.

Vedľajšie účinky užívania

Extraktu z artičoka by sa mali vyhnúť ľudia s obličkovými problémami, pretože pri vysokých dávkach môže spôsobiť poruchy obličiek. Jeho užívanie by vždy mali skonzultovať so svojím lekárom osoby so zdravotnými ťažkosťami a tehotné a dojčiace ženy.

Aká dávka je tá správna?

Denne užívajte jednu kapsulu s extraktom z artičokov. V každej kapsuli sa nachádza rovnaké množstvo extraktu, teda 580 mg. Práve toľko miligramov tvorí odporúčané denné množstvo. Výhodou kapsúl s extraktom je to, že ich máte neustále pri ruke a môžete si ich vziať do práce aj na cesty.

Ako najlepšie užívať?

Kapsulu s extraktom zapite 200 ml vody. Ak by ste mali problémy s prehĺtaním kapsule, oddeľte jej časti od seba, prášok nasypte do pohára s vodou, zamiešajte a vypite. Môžete ho tiež prisypať do pokrmu alebo Smoothie.

Kombinácia pre zvýšenie efektivity

Artičok nemusíte kombinovať so žiadnou inou podobnou bylinou, pretože pôsobí komplexne na celý organizmus.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Cynara cardunculus, Alcachofa, Alcaucil, ALE, Artichaut, Artichaut Commun, Artichoke Extract, Artichoke Fruit, Artichoke Leaf, Artichoke Leaf Extract, Artischocke, Cardo, Cardo de Comer, Cardon d Espagne, Cardoon, Cynara, Cynara cardunculus, Cynara scolymus, Garden Artichoke, Gemuseartischocke, Globe Artichoke, Kardone, Tyosen-Azami

PODOBNEJ TOVAR

Aloe vera - Extrakt ze šťávy z listů 100:1 v kapslích

Aloe veraExtrakt ze šťávy z listů 100:1 v kapslích

 • Pomáha pri hojení
 • Pomáha s trávením
 • Pôsobí na črevá
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
9,20 €
/ 40kap.
Skladom
Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

Boswellia SerrataExtrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

 • Pôsobí na pohybový aparát
 • Pomáha pri vysokom cholesterolu
 • Podporuje srdcový systém
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
Bestseller
10,40 €
/ 60kap.
Skladom
Artyčok - Prášek z byliny

ArtyčokPrášek z byliny

 • Detoxikuje pečeň a žlčník
 • Stimuluje imunitný systém
 • Zlepšuje funkciu žalúdka
4,00 €
/ 100g
Skladom
Ašvaganda - Extrakt z koreňa s 2,5% whitanaloidů v kapsuliach

AšvagandaExtrakt z koreňa s 2,5% whitanaloidů v kapsuliach

 • Pôsobí proti únave
 • Stimuluje imunitný systém
 • Zlepšuje koncentráciu
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
Bestseller
9,60 €
/ 40kap.
Skladom