Artyčok
Prášek z byliny

Artyčok - Prášek z byliny
Artyčok - Prášek z byliny
Artyčok - Prášek z byliny
Artyčok - Prášek z byliny
Artyčok můžete znát jako zeleninu, ale mnohem přínosnější je pro Vás ve formě prášku. Pomůže Vám s vnitřní očistou těla a s harmonizací zažívání. Až se budete rozmýšlet, jakou bylinu odzkoušet, vzpomeňte si na Artyčok! Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Opis byliny Artičok

Až narazíte na latinský názov Cynara cardunculus, potom vedzte, že sa jedná o bylinu Artičok. Tejto teplomilné trvalce sa mimoriadne darí v Stredomorí, kde sú vhodné podmienky pre jej rast. Z artičoka sa využívajú takmer všetky časti. Nedozreté úbory sa konzumujú ako zelenina a listy slúži predovšetkým na liečebné účely. Stonka artičoka dorastá až výšky 1,5 metra a v letnom období rozkvitá modrým kvetom. Široké listy obsahujú mnoho šťavy a rastú do tvaru ružice. Táto bylina neznesie mrazy pod -10 stupňov Celzia a ku svojmu životu potrebuje dostatočne vlhkú pôdu s vysokým podielom živín. Artičok si môžete skúsiť vypestovať aj sami v parenisku, pričom dostatočne silné a odrastené rastliny sa presádzajú v máji do voľnej pôdy.

Čo v artičoku nájdeme?

Pre výrobu prášku z artičoka sa využívajú hlavne sušené listy. Ak by sme sa bližšie pozreli na zloženie artičoka, našli by sme v ňom cenné prírodné látky, ktoré blahodárne pôsobia na mnoho oblastí ľudského zdravia. Obsahuje rad vitamínov a minerálov, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou pre správne fungovanie vášho organizmu. Artičok je bohatým zdrojom vlákniny, bez ktorej by ste mali problémy s trávením a vylučovaním. Ak teda radi skúšate nové bylinné produkty pre svoje zdravie, stojí bylina Artičok za odskúšanie. Spoznajte, aký pre Vás bude mať prínos!

Účinky artičoka

Tak ako každá bylina, aj Artičok účinkuje na celý rad ľudských neduhov. Pôsobí komplexne na Vaše telo, čo oceníte pri detoxikácii. Budete sa po nej cítiť jednoducho skvele, zvlášť ak nedodržiavate príliš zdravý životný štýl. Jej účinky pocítite aj na svojom tráveniu. Nebudete toľko trpieť plynatosťou a lepšie strávite prijatú stravu. A ak vás na jar trápi peľ z rozkvitnutých stromov a rôzne alergie, môžete touto prírodnou cestou eliminovať nepríjemné alergické príznaky. V zime naopak lepšie odoláte všadeprítomným vírusom a baktériám, najmä ak častejšie podliehate prechladnutiu a sezónnym chorobám.

Vedľajšie účinky užívania

Artičok nemá žiadne vedľajšie účinky, napriek tomu by jeho užívanie vždy mali skonzultovať so svojím ošetrujúcim lekárom ľudia so zdravotnými problémami a tehotné a dojčiace ženy.

Aká dávka je tá správna?

Prášok z artičoka užívajte pravidelne, aby ste využili jeho maximálne účinky. Odporúčaná denná dávka je 2 - 3 gramy prášku (2-3 odmerky 1g). Pre odváženie budete potrebovať digitálnu váhu alebo iné vhodné náčinie.

Ako najlepšie užívať?

Až odvážite dennú dávku artičoka, zamiešajte ho do 200 ml tekutiny, najlepšie do vody alebo čaju. Pridať ho tiež môžete do Smoothie či pokrmu. Výslednú chuť jedla to nijako neovplyvní.

Kombinácia pre zvýšenie efektivity

Artičok pôsobí natoľko účinne a silno, že ho nemusíte kombinovať s ďalšími prírodnými produktmi.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Cynara cardunculus, Alcachofa, Alcaucil, ALE, Artichaut, Artichaut Commun, Artichoke Extract, Artichoke Fruit, Artichoke Leaf, Artichoke Leaf Extract, Artischocke, Cardo, Cardo de Comer, Cardon d Espagne, Cardoon, Cynara, Cynara cardunculus, Cynara scolymus, Garden Artichoke, Gemuseartischocke, Globe Artichoke, Kardone, Tyosen-Azami

PODOBNEJ TOVAR

Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích

ArtyčokExtrakt z listů 5:1 v kapslích

 • Detoxikuje pečeň a žlčník
 • Pomáha znižovať hladinu cukru
 • Stimuluje imunitný systém
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
10,00 €
/ 40kap.
Skladom
Kozlík lekársky - Drvený koreň

Kozlík lekárskyDrvený koreň

 • Podporuje kvalitu spánku
 • Vhodné pred spaním
 • Upokojuje myseľ
4,40 €
/ 100g
Skladom
Medovka lekárska - Drvená bylina

Medovka lekárskaDrvená bylina

 • Príjemná chuť
 • Vhodná pred spaním
 • Upokojuje organizmus
2,80 €
/ 75g
Skladom
Puškvorec obyčajný - Prášok z koreňa

Puškvorec obyčajnýPrášok z koreňa

 • Podporuje metabolizmus a trávenie
 • Podporuje trávenie
 • Pomáha pri nachladnutí
Už len 2ks
3,60 €
/ 100g
Skladom