Butea superba
Prášok z koreňa

Zoznámte sa s ázijskou bylinkou bohatou na fytosteroly a flavonoidy. V Thajsku, Indii a Vietname je medzi mužmi známa po stáročia. Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Hovorí sa jej papagájov strom, plameň lesa alebo kwao Krua. Oficiálny názov tejto bylinky, respektíve tropického plazivého kríka, je Butea superba. Darí sa mu v thajských, indických a vietnamských lesoch s nadmorskou výškou okolo 1 000 m n. m., kde dorastá až do výšky 15 metrov. Má zelené kožovité listy a kvety vo farbách od červenej až po žltú.

Zaujímavý je ale aj koreň tohto kríka. Obsahuje totiž fytosteroly, flavonoidné glykozidy a vitamín P. Ten vlastne nie je tak úplne vitamín, ale je to skupina látok, ktorá sa označuje ako flavonoidy.

Účinné látky

  • Fytosteroly
  • Glykosidy
Krajina pôvodu
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Climbing Palas, Flame of the Forest, Red kwao krua, Creeping butea, Butea gum tree, Kinobaum, Lackbaum, Butea superba

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

PODOBNEJ TOVAR