Konope siate
Múka

NOVINKA
Konope siate - Múka
Konope siate - Múka
Konope siate - Múka
Múka z Konope siateho obsahuje dôležité látky, značný podiel bielkovín a nerozpustnú vlákninu. Pridáva sa do pokrmov, koláčov aj chlebov. Bez predošlých skúseností nahraďte konopnou múkou 10% pôvodného množstva. Celý popis
  = 250g        
Tovar Vám doručíme už od 3.9 EUR (zadarmo od 35 EUR).

Užívanie a dávkovanie

Konopná múka sa vyrába zo semienok Konope siateho. Tie sa jemne rozomelú a čiastočne zbaví oleja, aby získali tú správnu konzistenciu.
Konopnú múku vyskúšajte na pečenie. Vaše dobroty budú nielen lahodné, ale budú obsahovať aj vysoký podiel bielkovín a vlákniny. Nahradiť ňou môžete múky, ktoré sa pridávajú do jedál, ktoré nepotrebujete mať nadýchané: ploché chleby, krekry, sušienky aj základ pre plnený koláč. Konopnú múku inak kombinujete s inými múkami v pomere 4:1 až v pomere 1:1. Nebojte sa v tomto prípade experimentovať a zistiť, aký pomer vám bude vyhovovať. Konopnú múku môžu pridávať do pokrmov aj ľudia citliví na lepok. 

Obecné informácie

Konope siate sa pestuje predovšetkým v južnej a strednej Európe. Múka neobsahuje žiadne THC a dobre s ňou nahradíte pšeničnú múku. Hodí sa do sladkých pokrmov aj pečiva, omáčok, zeleninových jedál a polievok. Konopná múka má tmavšiu farbu, jemnú orieškovú chuť a nezameniteľnú arómu. Obľúbená je najmä športovcami, ľuďmi alergickými na lepok, vegánmi a vegetariánmi. Skombinovať ju môžete s ďalšími múkami, napríklad mandľovou alebo kukuričnou. Vďaka zvyškovému množstvu konopného oleja je múka prirodzene mastná.
Konope siate je technickou rastlinou využívanou v potravinárskom, textilnom a kozmetickom priemysle. V Česku je povolené pestovať konope s obsahom THC do 0,3% a predstavuje zdroj výživného oleja. Pre lekárske účely sa využívajú listy a kvety. Konope je jednoročnou bylinou s viacnásobnými, hrubo zubatými listami. Semienka dozrievajú niekoľko týždňov v sivohnedej nažke. Konope patrí medzi odolné rastliny a nenapadajú ju žiadni škodci. Užívali ho už starí Egypťania, o čom svedčí záznamy zo 16. storočia pred naším letopočtom.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Cannabis indica, Cannabis sativa, Konopí indické

PODOBNEJ TOVAR

Konope siate - Sušený list

Konope siateSušený list

 • Komplexne pôsobí na celé telo
 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje srdcový systém
Recyklovateľný obal
Novinka
5,00 €
/ 50g
Skladom
Dráč - Celé plody

DráčCelé plody

 • Podporuje srdcový systém
 • Priamo z pôvodných oblastí
 • Podporuje funkciu pečene
Vegetariánske kapsule
Novinka
3,60 €
/ 75g
Skladom
Gaštan - Prášok z listov

GaštanPrášok z listov

 • Pomáha pri bolestiach kĺbov
 • Stimuluje obranyschopnosť
 • Podporuje trávenie
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
Novinka
7,20 €
/ 90kap.
Skladom
Rooibos - Bylinná zmes

RooibosBylinná zmes

 • Čistý Rooibos
 • Príjemná chuť i arómu
 • Priamo z pôvodných oblastí
Recyklovateľný obal
Novinka
3,60 €
/ 50g
Skladom