Konopné semienko
Nelúpanej

NOVINKA SLEVA -21%
Konope siate - Semienko nelúpané
Konope siate - Semienko nelúpané
Konope siate - Semienko nelúpané
Z Konope siateho sa získavajú semienka, ktoré sú cenené pre vysoký obsah bielkovín, vlákniny a aminokyselín. Môžete ich pridávať do jedla alebo si na nich pochutnávať len tak. Ich oriešková chuť vás milo prekvapí. Celý popis
  = 75g        
Tovar Vám doručíme už od 3.9 EUR (zadarmo od 35 EUR).

Vhodné pre

 • Osoby s problémami s kardiovaskulárnym systémom
 • Osoby s nízkou imunitou

Užívanie a dávkovanie

Nelúpané konopné semienka pochádzajú z nažiek Konope siateho. Na rozdiel od lúpaných semienok sú chrumkavé a o niečo tuhšie, ale obsahujú toľko potrebnú vlákninu.
Semienka môžete konzumovať mnohými spôsobmi: naklíčené, vo forme mlieka, mleté alebo surové. Pred naklíčením je namočte aspoň na 12 hodín do vody. Pred priamou spotrebou je namočte na noc do vody, aby zmäkla ich šupka. Následne ich môžete zamiešať do šalátov, dusených jedál alebo pečiva. Každý deň užívajte 1 až 2 polievkové lyžice (5 - 20 g) konopných semienok, najlepšie na lačno. Namočené semienka môžete vmiešať do jogurtov a ďalších pokrmov. Nebojte sa experimentovať.

Obecné informácie 

Ako už názov konopných semienok napovedá, pochádzajú z Konope siateho. Semienka sú výživné a pre športovcov sa z nich vyrába proteín. Konope sa pestuje najmä pre potravinárske účely. Nezaťažuje životné prostredie a dokonca absorbuje oxid uhličitý. Semienka sú doslova nabité vitamínmi skupiny B. Obsahujú 90% odporúčanej dennej dávky vitamínu B1 a B5 a 30% odporúčanej dennej dávky B3. Semienka nemajú žiadne psychotropné účinky, lebo sa získavajú z technického Konope siateho s veľmi nízkym percentom THC.
Konopné semienka pripomínajú svojou chuťou oriešky. Niekomu nemusí ich chrumkavosť vyhovovať, preto si ich môžete pomlieť. Zo semienok zakúpite olej, masti, kozmetické prípravky aj múku. Samotná rastlina je známa väčšine ľudí. Nemožno ju zameniť so žiadnou inou, pretože dosahuje úchvatnej výšky až dvoch metrov a má charakteristické piati až sedempočetné listy s hrubo zubatými okrajmi. Semienka dozrievajú 4 až 6 týždňov, a to v období od septembra do októbra. Konzumovať ich môžu všetky vekové skupiny. Skladujte ich pri teplote do 20 stupňov Celzia.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Cannabis indica, Cannabis sativa, Konopí indické

PODOBNEJ TOVAR

Konope siate - Sušený list

Konope siateSušený list

 • Komplexne pôsobí na celé telo
 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje srdcový systém
Recyklovateľný obal
Novinka
5,00 €
/ 50g
Skladom
Konope siate - Múka

Konope siateMúka

 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje srdcový systém
 • Komplexnejšie forma
Recyklovateľný obal
Novinka
2,00 €
/ 250g
Skladom
Dráč - Celé plody

DráčCelé plody

 • Podporuje srdcový systém
 • Priamo z pôvodných oblastí
 • Podporuje funkciu pečene
Vegetariánske kapsule
Novinka
3,60 €
/ 75g
Skladom
Konopné semienko - Lúpané

Konopné semienkoLúpané

 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje srdcový systém
 • Komplexnejšie forma
SLEVA -22%
Recyklovateľný obal
Novinka
2,80 €
/ 75g
Skladom