Maitake
Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Extrakt z houby Maitake obsahuje cenné přírodní látky, které harmonizují tělesné pochody a posilují přirozenou obranyschopnost organismu. Přínosem je pro všechny osoby postižené civilizačními nemocemi i žijícími ve znečištěném prostředí. Celý popis
  = 40kap.        
  = 620 mg        
  = / dávka

Popis huby Maitake

Huba Maitake čiže Trsovnica lupeňovitá s prezývkou "Tancujúci huba" je jedlú hubou, ktorá sa vyskytuje na kmeňoch dubov v blízkosti koreňov. Rastie v mohutných trsoch a jej konáre a vetvičky tvoria sústredné kruhy. Hubové klobúčiky k sebe priliehajú a pripomínajú vejár. Huba má šedú až šedohnedú farbu a spodnú stranu klobúčika pokrýva biela mäsa s drobnými pórmi. Jej domovinou je severovýchodnej Japonsko a Severná Amerika. V súčasnej dobe sa Maitake pestuje kultiváciou v pilinách a dostáva sa v extrakte aj na slovenský trh. Táto drevokazná huba sa podobá choroši a jej trs môže vážiť 20 - 50 kg. Hubári ju nájdu na rovnakých miestach po mnoho sezón, ale v divoko rastúce prírode už sa príliš nevyskytuje. Maitake je neoddeliteľnou súčasťou tradičného japonského ľudového liečiteľstva.

Čo v Maitake nájdeme?

O hube Maitake by sa bez preháňania dalo povedať, že je vitamínovú bombou. Obsahuje vitamíny z radu B a vitamín D, ktorých nedostatok môže viesť k chronickej únave. V hube je zastúpený tiež betaglukan, ktorý podporuje imunitný systém a celkovo posilňuje organizmus. V kombinácii s vitamínom C dokáže nahodiť obranyschopnosť a pomôcť prečkať chrípkové obdobie. V hube nechýba ani dostatok minerálnych látok, vláknina pre dobré trávenie a antioxidanty, ktoré udržujú človeka v dobrej fyzickej kondícii. Zabudnúť by sme nemali spomenúť ani chitín, ktorý znižuje hladinu cholesterolu. Táto huba je teda skvelá pre všetkých ľudí s nezdravým životným štýlom a žijúcimi v znečistenom životnom prostredí.

Účinky Maitake

Ako už sme sa v zložení Maitake spomenuli, vďaka polysacharidom - betaglukanom aktivuje obranyschopnosť organizmu a pomáha vyrovnať sa s vírusmi, plesňami a baktériami. Táto huba má tiež čistiace účinky a detoxikuje telo od nežiaducich látok, čím tiež zlepšuje kvalitu pleti alebo podporuje chudnutie. Pôsobí aj proti rade civilizačných ochorení a uľavuje pri chronickej únave a stresu. Maitake je preto skvelá pre všetky psychicky slabé jedinca, ktorí sa nevedia vyrovnať s každodennými problémami alebo chodí do náročného zamestnania. Blahodárne účinkuje na funkciu pečene a urýchľuje ich regeneráciu. Vyskúšať ju môžu aj ľudia trpiaci zápchou alebo inými tráviacimi ťažkosťami. Úpravou zažívania sa potom užívatelia Maitake môžu zbaviť nepríjemných hemoroidov. V tradičnom japonskom a čínskom bylinkárstvu sa huba používa na znižovanie škodlivého cholesterolu či cukru v krvi. Maitake sa tiež odporúča ako podporný doplnok pri liečbe rakoviny a nádorových ochorení, ale vždy je nutná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

Vedľajšie účinky užívania

Pri dodržaní odporúčanej dennej dávky sa nevystavujete žiadnym nežiaducim účinkom. Napriek tomu musíme upozorniť tehotné a dojčiace ženy a osoby so zdravotným obmedzením, najmä s cukrovkou, aby prediskutovali užívanie Maitake so svojím doktorom.

Aká dávka je tá správna?

Čo sa týka dávkovania, optimálne je 1 až 2 kapsule denne. Pokiaľ s Maitake ešte len začínate, užívajte 1 kapsulu a vysledujte, ako pôsobí na Vaše telo. Podľa potreby dávku zdvojnásobte na 2 kapsule denne.

Ako najlepšie užívať?

Kapsule sa nehryzú, ale rovno prehĺtajú. Vložte ich do úst a zapite najlepšie 200 ml vody. Môžete vyskúšať aj druhú alternatívu a obsah kapsule vysypať do vody, rozmiešať a vypiť. Toto užívanie Maitake vyhovuje ľuďom, ktorí majú s prehĺtaním kapslí ťažkosti.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Maitake, Hen of the Woods, eikhaas, Koppelokääpä, Polypore en touffe, Poule de bois, Laubporling, Korallkjuke, grib-baran, Grifola frondosa

PODOBNEJ TOVAR

Reishi - Extrakt z huby 10:1 v kapsuliach

ReishiExtrakt z huby 10:1 v kapsuliach

 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje krvný obeh a pečeň
 • Ľahší dávkovanie
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
14,40 €
/ 40kap.
Skladom
Shiitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

ShiitakeExtrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

 • Komplexnejšie forma
 • Obľúbené u domorodcov
 • Priamo z pôvodných oblastí
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
14,00 €
/ 40kap.
Skladom
Chaga - Extrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

ChagaExtrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

 • Komplexnejšie forma
 • Priamo z pôvodných oblastí
 • Dobrá rozpustnosť
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
12,80 €
/ 40kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje svalovú silu a libido
 • Stimuluje tvorbu testosterónu
Už len 1ks
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
Bestseller
9,60 €
/ 60kap.
Skladom