Sortiment

Maitake
Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Extrakt z houby Maitake obsahuje cenné přírodní látky, které harmonizují tělesné pochody a posilují přirozenou obranyschopnost organismu. Přínosem je pro všechny osoby postižené civilizačními nemocemi i žijícími ve znečištěném prostředí. Celý popis
  = 40kap.        
  = 620 mg        
  = / dávka

Hlavné prednosti

 • Podporuje detoxikáciu
 • Podporuje imunitný systém
 • Pôsobí na krvný tlak a cukor

Popis huby Maitake

Huba Maitake čiže Trsovnica lupeňovitá s prezývkou "Tancujúci huba" je jedlú hubou, ktorá sa vyskytuje na kmeňoch dubov v blízkosti koreňov. Rastie v mohutných trsoch a jej konáre a vetvičky tvoria sústredné kruhy. Hubové klobúčiky k sebe priliehajú a pripomínajú vejár. Huba má šedú až šedohnedú farbu a spodnú stranu klobúčika pokrýva biela mäsa s drobnými pórmi. Jej domovinou je severovýchodnej Japonsko a Severná Amerika. V súčasnej dobe sa Maitake pestuje kultiváciou v pilinách a dostáva sa v extrakte aj na slovenský trh. Táto drevokazná huba sa podobá choroši a jej trs môže vážiť 20 - 50 kg. Hubári ju nájdu na rovnakých miestach po mnoho sezón, ale v divoko rastúce prírode už sa príliš nevyskytuje. Maitake je neoddeliteľnou súčasťou tradičného japonského ľudového liečiteľstva.

Čo v Maitake nájdeme?

O hube Maitake by sa bez preháňania dalo povedať, že je vitamínovú bombou. Obsahuje vitamíny z radu B a vitamín D, ktorých nedostatok môže viesť k chronickej únave. V hube je zastúpený tiež betaglukan, ktorý podporuje imunitný systém a celkovo posilňuje organizmus. V kombinácii s vitamínom C dokáže nahodiť obranyschopnosť a pomôcť prečkať chrípkové obdobie. V hube nechýba ani dostatok minerálnych látok, vláknina pre dobré trávenie a antioxidanty, ktoré udržujú človeka v dobrej fyzickej kondícii. Zabudnúť by sme nemali spomenúť ani chitín, ktorý znižuje hladinu cholesterolu. Táto huba je teda skvelá pre všetkých ľudí s nezdravým životným štýlom a žijúcimi v znečistenom životnom prostredí.

Účinky Maitake

Ako už sme sa v zložení Maitake spomenuli, vďaka polysacharidom - betaglukanom aktivuje obranyschopnosť organizmu a pomáha vyrovnať sa s vírusmi, plesňami a baktériami. Táto huba má tiež čistiace účinky a detoxikuje telo od nežiaducich látok, čím tiež zlepšuje kvalitu pleti alebo podporuje chudnutie. Pôsobí aj proti rade civilizačných ochorení a uľavuje pri chronickej únave a stresu. Maitake je preto skvelá pre všetky psychicky slabé jedinca, ktorí sa nevedia vyrovnať s každodennými problémami alebo chodí do náročného zamestnania. Blahodárne účinkuje na funkciu pečene a urýchľuje ich regeneráciu. Vyskúšať ju môžu aj ľudia trpiaci zápchou alebo inými tráviacimi ťažkosťami. Úpravou zažívania sa potom užívatelia Maitake môžu zbaviť nepríjemných hemoroidov. V tradičnom japonskom a čínskom bylinkárstvu sa huba používa na znižovanie škodlivého cholesterolu či cukru v krvi. Maitake sa tiež odporúča ako podporný doplnok pri liečbe rakoviny a nádorových ochorení, ale vždy je nutná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

Vedľajšie účinky užívania

Pri dodržaní odporúčanej dennej dávky sa nevystavujete žiadnym nežiaducim účinkom. Napriek tomu musíme upozorniť tehotné a dojčiace ženy a osoby so zdravotným obmedzením, najmä s cukrovkou, aby prediskutovali užívanie Maitake so svojím doktorom.

Aká dávka je tá správna?

Čo sa týka dávkovania, optimálne je 1 až 2 kapsule denne. Pokiaľ s Maitake ešte len začínate, užívajte 1 kapsulu a vysledujte, ako pôsobí na Vaše telo. Podľa potreby dávku zdvojnásobte na 2 kapsule denne.

Ako najlepšie užívať?

Kapsule sa nehryzú, ale rovno prehĺtajú. Vložte ich do úst a zapite najlepšie 200 ml vody. Môžete vyskúšať aj druhú alternatívu a obsah kapsule vysypať do vody, rozmiešať a vypiť. Toto užívanie Maitake vyhovuje ľuďom, ktorí majú s prehĺtaním kapslí ťažkosti.

Krajina pôvodu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR
Shiitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

ShiitakeExtrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

 • Pomáha pri chrípke a prechladnutí
 • Pôsobí na funkciu pečene a mozgu
 • Stimuluje imunitu
Vegetariánske kapsule
14,00 €
/ 40kap.
Reishi - Extrakt z huby 10:1 v kapsuliach

ReishiExtrakt z huby 10:1 v kapsuliach

 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje krvný obeh a pečeň
 • Ľahší dávkovanie
Vegetariánske kapsule
14,40 €
/ 40kap.
Skladom
Chaga - Extrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

ChagaExtrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

 • Komplexnejšie forma
 • Priamo z pôvodných oblastí
 • Dobrá rozpustnosť
Vegetariánske kapsule
12,80 €
/ 40kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje svalovú silu a libido
 • Stimuluje tvorbu testosterónu
Vegetariánske kapsule
9,60 €
/ 60kap.
Skladom