Pestrec mariánsky
Plod

Pestrec mariánsky je vítaným pomocníkom, keď ste unavení a zanesení odpadovými látkami. Táto bylina je pohladením pre Vašu pečeň a prispeje k rýchlejšej detoxikácii tela. Nezabúdajte na ňu, až budete chcieť schudnúť a prečistiť sa! Celý popis
  = 200g        

Popis rastliny Ostropestrec

Pestrec mariánsky s latinským názvom Silybum marianum sa považuje za liečivú rastlinu, ktorá rastie najmä v Stredomorí, v Malej a Prednej Ázii a na Kanárskych ostrovoch. Táto rastlina si vyslúžila prezývku "Mariánsky bodliak" alebo "Kristova koruna" pre svoju trnitost, ktorá je spájaná s históriou ukrižovania. Liečivé účinky Pestrenca poznali už ľudia v antike a využívali ho na pečeňové ochorenia. Rastlinu si obľúbil aj britský bylinkár 17. storočia Nicholas Culpeper. Aj v súčasnej dobe sú plody byliny cenené pre svoj blahodarný vplyv na pečeň. A ako Ostropestrec vyzerá? Táto bylina z čeľade astrovitých má obohatené listy s bielymi žilkami a asi 1 meter dlhé byle s purpurovo červeným až fialovým kvetenstvom, ktoré sa na konci leta premení v plody. Pestrec sa v Česku vo voľnej prírode takmer nevyskytuje.

Čo v pestrenci nájdeme?

Niet pochýb, že je Ostropestrec nabitý účinnými prírodnými látkami, hlavne silymarínom. V našich podmienkach sa ho ale netvoria v plodoch toľko, ako v rastlinách v Stredomorí. Menšiu koncentráciu tejto látky potom nájdeme v listoch a koreni. Plody Pestrenca obsahujú až 27% bielkovín a 30% jedlých olejov s nenasýtenými mastnými kyselinami. Nemenej dôležitou zložkou v plodoch je taktiež vitamín E. Prírodné látky v byline pôsobia na organizmus antioxidačne a protizápalovo, čo ho udržuje po dlhú dobu vitálne.

Účinky Pestrenca

Bylina Pestrec je doslova vzpruhou pre Vašu pečeň, najmä ak príliš nedodržiavate zdravý životný štýl. Ich činnosť oslabujete nielen zlou stravou, ale aj alkoholom, chemickými liekmi a dusičnany. Pestrec je výborným pomocníkom k vnútornej očiste a k podpore odolnosti tela. Prínosom je tiež pre všetkých ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje trávenie.

Pestrec a chudnutie

O pestrenci sa často hovorí v súvislosti s chudnutím, ktoré vám pôjde ľahšie, ak najprv vykonáte vnútornú očistu organizmu. A s tým Vám pomôže práve Ostropestrec. Táto bylina podporuje očistu a aktivitu čriev, čím naštartuje chudnutie. A stimulácia čriev a čistenie črevných výstupkov (klkov) výraznou mierou urýchľujú trávenie potravy a ich bezpečný priechod črevami. Po detoxikácii tela pestrenca pokračujte v zdravom životnom štýle - Vaše úsilie sa dočká odmeny.

Vedľajšie účinky užívania

Než začnete užívať Pestrec, mali by ste to prekonzultovať so svojím lekárom, najmä ak trpíte nejakými zdravotnými problémami. Táto bylina nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a pre osoby so zvýšeným krvným tlakom, pretože ho môže ešte zvýšiť.

Aká dávka je tá správna?

Každý deň si dajte 7 - 10 gramov (1 až 2 lyžičky) tlčených plodov Pestrenca. Odporúčame Vám, aby ste prvých 10 dní dávku zdvojnásobili. Spustíte tým v pečeni intenzívne regeneračné procesy. Nezabudnite po nasadení Pestrenca celkovo upraviť svoju životosprávu.

Ako najlepšie užívať?

Tlčené plody Pestrenca užívajte priamo, pretože preliatím horúcej vody a lúhovaním sa značná časť účinných látok zničí. Plody dôkladne rozhryzte, aby ste ich rýchlejšie strávili. Konzumujte je najlepšie 45 minút pred jedlom a zapite aspoň 250 ml vody.

Vhodné pre

  • Osoby s pečeňovými problémami

Nevhodné pre

  • Tehotné ženy
  • Dojčiace ženy
Krajina pôvodu

Zdravotné účinky

  • Pôsobí ako antioxidant
  • Podporuje činnosť pečene
  • Podporuje srdcovú činnosť
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Podporuje prirodzenú obranyschopnosť
  • Podporuje imunitný systém
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. blessed milk-thistle, blessed milkthistle, Holy Thistle, ladys thistle, milk thistle, Milk-thistle, spotted thistle, St. Marys thistle, variegated thistle, Maarianohdake, Chardon Marie, Silybum marianum

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR