Quinoa - Bílá semena
Quinoa - Bílá semena
Quinoa - Bílá semena
Quinoa - Bílá semena

Quinoa
Bílá semena

Chenopodium quinoa, Chenopodium quinoa, Quinoa, White Quinoa
Produkt z Peru

Superpotravina, ktorá pomáhala Indiánom prekonávať neodvratný hladomor i dlhé cesty a vojny. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve streda 28.3.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
S čím mi Quinoa pomôže?
Mrlík čínsky čiže Quinoa pochádza z Južnej Ameriky a cenili si ju už starodávni Inkovia. Rozomletá semená používali ako múku alebo na prípravu kaší. Biela semená majú jemnú maslovú chuť a sú bohaté na vlákninu. Tá prispieva k rýchlejšiemu tráveniu a pomáha z tela vylučovať toxické látky. Semená obsahujú značné množstvo bielkovín, ktoré sú dôležité pre rast svalovej hmoty. Táto nenápadná semená dodávajú telu vápnik a chráni telo pred pôsobením oxidačného stresu. Nabijú Vás energiou a celkovo posilní Vašu psychiku. A ak sa snažíte schudnúť, semená Vás na dlhú dobu zasýti.
Pre koho je Quinoa vhodná?
Biela semená quinoa sú vhodné pre všetky vekové generácie. Do svojho jedálnička by ich mali zahrnúť športovci aj ľudia na redukčných diétach. Obľúbenou Superpotravinou sú tiež pre vegetariánov a celiakov. V neposlednom rade si ich zamilujú osoby, ktoré dbajú na zdravý životný štýl alebo sa rozhodli odľahčiť svoj jedálniček prospešnými potravinami. Quinoa dokáže predchádzať rade civilizačným ochoreniam a každý z nás by si ju mal pravidelne dopriať.
Odporúčané dávkovanie quinoa - Bielych semien
U semien Quinoa nie je stanovené odporúčané denné množstvo. Strava by sa však nemala jednostranne skladať len z quinoa. Všeobecné pravidlo znie, že by ste mali zjesť toľko Quinoi, koľko zjete zemiakov.
Naše tipy a vychytávky
Biela semená sú nenáročné na prípravu a varí sa podobne ako ryža. Na 1 šálku Quinoi pripadajú 2 šálky vody. Semená sa varí po dobu 15 - 20 minút a po uvarení sú nadýchaná a jemná. Semená sú ľahko stráviteľná a nenadúvajú. Môžete ich pripraviť na slano i na sladko. Slúži ako príloha alebo ich môžete premiešať s inými ingrediencami. Hodí sa do zeleninových či ovocných šalátov alebo ich môžete zapiecť s mäsom. Na ochutenie použite ľubovoľné korenie a zeleninu. Pripraviť si tiež môžete výdatnú kašu zo semien, mlieka, ovocia, medu a orechov.
Zloženie Quinoi
Quinoa je bohatá na prírodné látky, ktoré veľkou mierou podporujú Vaše zdravie a harmonizujú zažívanie. Ich plusom je nulový obsah lepku. V semenách sa nachádzajú tieto látky:
  • vláknina
  • bielkoviny (od 12 do 22 %)
  • esenciálne mastné kyseliny
  • vitamíny
  • minerály
  • kyselina listová
  • zložité sacharidy
  • saponíny
  • škrob
Pre koho nie je Quinoa vhodná?
Biela semená Quinoi nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky a môžu ich konzumovať dospelí i deti. Iba vo výnimočných prípadoch môžete trpieť bolesťami žalúdka, ktoré môžu byť spôsobené intoleranciou na semená.