Sortiment

Shiitake
Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

Shiitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Shiitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Shiitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Shiitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach
Extrakt z houby Shiitake podporuje výraznou měrou obranyschopnost organismu a přináší odpověď na otázku, jak se zbavit dlouhodobé únavy a psychického vyčerpání. Houba obsahuje tolik bioaktivních látek, že Vás postaví na nohy! Celý popis
  = 40kap.        
  = 710 mg        
  = / dávka

Hlavné prednosti

 • Pomáha pri chrípke a prechladnutí
 • Pôsobí na funkciu pečene a mozgu
 • Stimuluje imunitu

Popis rastliny Shiitake

Huba Shiitake s pôvabným latinským názvom Lentinula edodes, s prezývkou "Voňavá huba" a s českým názvom Húževnatec jedlý je po tisíce rokov neoddeliteľnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny a kuchári ju milujú pre jej originálnu chuť. Túto hubu spoznáte podľa gaštanového klobúku s tmavším stredom. Povrch klobúku pokrývajú jemné šupiny a niekedy býva rozpraskaný. Mladé plodnice majú podvinuté okraje klobúka. Čo sa týka dužiny, tá je na dotyk pevná a na pohľad biela. Shiitake - perla medzi hubami, je bez preháňania elixírom života a mnohí tvrdia, že tiež odpoveďou na dlhovekosť.

Čo v Shiitake nájdeme?

Huba Shiitake je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín. Ako každá huba obsahuje dostatok vlákniny a bielkovín. Pôsobí ako adaptogén, tzn., že zvyšuje odolnosť organizmu proti stresu a telesnej únave. V hube sa nachádza jeden typ polysacharidu, ktorý chráni bunky v tele proti vonkajším vplyvom a jeho množstvo je až štyridsaťkrát vyššie ako v pšeničných klíčkoch. Vedecké štúdie z minulého storočia tiež preukázali, že látky v Shiitake na seba viažu ťažké kovy vyskytujúce sa v organizme. Zabudnúť by sme nemali ani na skutočnosť, že táto huba obsahuje až o 30 percent viac účinných látok ako podobné huby.

Účinky Shiitake

Dr. Kisaku Mori z Japonska založil v roku 1936 v Tokiu Inštitút pre výskum húb a so svojimi kolegami pracoval na popísaniu liečebných účinkov Shiitake. Vo viac ako sto stránkové štúdii sa zamerali na to, či huba dokáže znížiť cholesterol a aké sú jej protinádorové, antivírusové a antibiotické vlastnosti. Pravdou zostáva, že Shiitake celkovo posilňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a dokáže zlepšiť stav pokožky, konkrétne pri výskyte akné. Ľudia si špongiu cení pre jej antioxidačné vlastnosti, ktoré zamedzujú nebezpečným účinkom voľných radikálov. Výborná je tiež pri fyzickej a psychickej záťaži a pri nesprávnom stravovaniu. Shiitake môže byť významnou prevenciou proti rozvoju civilizačných chorôb a pomocou pri únavovom syndróme. A ako bonus spomaľuje starnutie organizmu.

Vedľajšie účinky užívania

Extrakt zo Shiitake nemá pri dodržaní odporúčaného denného dávkovania žiadne známe účinky. Napriek tomu musíme upozorniť tehotné a dojčiace ženy a tiež osoby so zdravotnými ťažkosťami, aby užívanie Shiitake prebehli konzultácie so svojím ošetrujúcim lekárom.

Aká dávka je tá správna?

Každý deň stačí užívať 1 - 2 kapsule extraktu Shiitake, pretože kapsule sú naplnené koncentráciou aktívnych látok. Na začiatku začnite iba s 1 kapslí a podľa potreby odporúčanú dennú dávku navýšte na 2 kapsule.

Ako najlepšie užívať?

Kapsule sú u našich zákazníkov obľúbené: stačí, keď ich zapijete pohárom vody a prehltnete. Ak by sa Vám stalo, že by sa Vám kapsule zle hltali, oddeľte časti kapsúl od seba a prášok nasypte a rozmiešajte vo vode.

Krajina pôvodu

Skvelý tip     

Extrakt z huby Shiitake je cenným zdrojom polysacharidov, ktoré pôsobia ako antioxidanty a podporujú obranyschopnosť organizmu. Táto huba ale toho dokáže oveľa viac a čaká na svoje objavenie v našom e-shope!

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR
Maitake - Extrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

MaitakeExtrakt z huby s 50% polysacharidov v kapsuliach

 • Podporuje detoxikáciu
 • Podporuje imunitný systém
 • Pôsobí na krvný tlak a cukor
Vegetariánske kapsule
14,00 €
/ 40kap.
Skladom
Reishi - Extrakt z huby 10:1 v kapsuliach

ReishiExtrakt z huby 10:1 v kapsuliach

 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje krvný obeh a pečeň
 • Ľahší dávkovanie
Vegetariánske kapsule
14,40 €
/ 40kap.
Skladom
Chaga - Extrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

ChagaExtrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

 • Komplexnejšie forma
 • Priamo z pôvodných oblastí
 • Dobrá rozpustnosť
Vegetariánske kapsule
12,80 €
/ 40kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje svalovú silu a libido
 • Stimuluje tvorbu testosterónu
Vegetariánske kapsule
9,60 €
/ 60kap.
Skladom