Sortiment

Ginko dvojlaločné
Drvené listy

Ginko dvojlaločné - Drvené listy
Ginko dvojlaločné - Drvené listy
Ginko dvojlaločné - Drvené listy
Ginko dvojlaločné - Drvené listy
Ginko dvojlaločné, alebo Ginkgo biloba, je strom, ktorého listy sa využívajú v tradičnom aj modernom liečiteľstve. Celý popis
  = 150g        
  = / dávka

Hlavné prednosti

  • Stimuluje mozgovú činnosť
  • Zlepšuje kognitívne funkcie
  • Zlepšuje prekrvenie mozgu aj periférií

Ginko dvojlaločné poznáme skôr pod pomenovaním Ginkgo biloba. Jedná sa o strom z čeľade ginkovitých, kde je jej jediným zástupcom. To je trochu ojedinelá situácia. Ďalšia zaujímavosť sa týka veku stromu. Ide totiž o najstarší strom vôbec. Vyskytoval sa už v období druhohôr. Vďaka tomu sa tiež prezýva živá fosília alebo fontána mladosti.

Pôvodom je Ginkgo z Číny. Tu sa využíva už od pradávna v tradičnom liečiteľstve. Často ho v týchto krajinách môžeme vídať pri chrámoch a svätyniach.

Čo sa týka vzhľadu, Ginko je vysoký opadavý strom dorastajúci do výšky až 40 metrov. Typické sú pre neho jeho stopkaté listy vejárového tvaru dlhé 5-10 centimetrov. Práve tie sú, čo sa týka účinných látok a účinkov, najdôležitejšie. Poďme si povedať, aké to sú látky a čo vlastne spôsobujú.

Zloženie Ginka

Za najdôležitejšie môžeme považovať flavonoglykozidy a terpénolaktóny. Ďalej by sme narazili na glykozidy, vitamíny, minerály a ďalšie látky. A čože tieto látky spôsobujú?

Účinky Ginka

Ginko biloba je využívaná snáď vo všetkých liečiteľstvách na svete. Niet teda divu, že sú jeho účinky považované za veľmi podstatné. Pôsobí predovšetkým na kardiovaskulárny systém. Dokáže spriechodniť a rozšíriť cievy. Tým dopomáha k lepšiemu prekrveniu periférií, ale aj mozgu a orgánového ústrojenstva. Užíva sa, napríklad pri zlom prekrvovaní končatín, náchylnosti na krvácanie z nosa, žilových problémoch a podobných ťažkostiach.

Dávkovanie

Ideálna dávka drvených listov je 5-10 gramov 3x denne.

Spôsob užitia

Drvené listy sa najlepšie užívajú formou odvaru. Určenú dávku zalejeme 300 mililitrami vody a necháme 10-15 minút lúhovať. Následne môžeme piť. Účinky by sa mali začať prejavovať po cca 3-6 týždňoch užívania.

Možné kombinácie

Ginkgo môžeme podobne, ako aj iné bylinky skombinovať s ďalšími bylinkami. Hodí sa, napríklad Zelený čaj, ktorý lepšie stimuluje – účinky môžu nastúpiť rýchlejšie. Ďalej sa hodí Maca peruánska, alebo Ženšen. Ako adaptogény rozširujú pole pôsobnosti a ponúkajú ďalšie účinky v závislosti na ich podstate. Guarana poskytuje príjemné navodenie energie. Neodporúčame kombinovať s Guaranou pri večernom pití Ginka. Mohli by sme mať problémy so spánkom.

Nežiadúce účinky

Nie sú známe žiadne nežiadúce účinky spojené so správnym užívaním Ginka.

Herbár

Z dôvodu nariadenie Európskej únie nemôžeme u produktu uvádzať všetky informácie. Nájdete ich spoločne s ďalšími menej dôležitými informáciami v herbári.

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.