Sortiment

Harmanček
Celé kvety

Harmanček - Celé kvety
Harmanček - Celé kvety
Harmanček - Celé kvety
Harmanček - Celé kvety
Celé kvety Harmančeka pravého preukážu cennú službu Vášmu zdraviu. Dokážu upokojiť rozbúrený žalúdok a harmonizovať trávenie. Výborným pomocníkom sú aj pre ženy, ktoré trápia gynekologické problémy. Taký je Harmanček! Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Hlavné prednosti

  • Posilňuje imunitný systém
  • Pôsobí proti nádche a prechladnutiu
  • Vhodný pre oplachy a inhalácie

Zoznámenie s rastlinou Harmanček pravý

Harmanček pravý, známy tiež ako Chamomilla officinalis, našiel svoje uplatnenie v mnohých smeroch: liečiteľstve, kozmetike aj aromaterapii. Dalo by sa povedať, že má táto rastlina univerzálny účinok na ľudské neduhy. Harmanček dorastá 15 až 50 cm a vydáva príjemnú arómu. Biele lístky kvetov skoro po rozkvetu opadnú a zostane duté kužeľovito klenuté lôžko. Harmanček sa vyskytuje nielen v Európe, ale aj Amerike alebo Austrálii.

Zloženie Harmančeka pravého

V kvetoch Harmančeka sa nachádzajú cenné éterické oleje. To ale není to jediné, co obsahují. To ale nie je to jediné, čo obsahujú. Zastúpené sú v nich tiež slizové látky podporujúce správnu funkciu čriev, vonná látka kumarín, flavonoidy, horčiny a taníny.

Účinky Harmančeka pravého

Poďme si poodhaliť, ako Harmanček účinkuje. Vyskúšať ho môžete pri nachladnutí a na oslabený imunitný systém. Skvelú službu Vám taktiež preukáže pri rôznych gynekologických problémoch. V neposlednom rade táto bylina

  • prispieva k lepšiemu tráveniu
  • pomáha s úľavou pri bolestiach zubov (ako kloktadlo)
  • pomáha so zaspávaním
  • pomáha regenerovať podráždenú pokožku
  • pomáha pri hojení drobných poranení
  • upokojuje žalúdok

Vedľajšie účinky Harmančeka pravého

Vedľajšie účinky Harmančeka pravého nie sú ľudstvu známe. Jeho užívanie je vysoko bezpečné. Napriek tomu odporúčame tehotným a dojčiacim ženám, aby sa v prípade potreby o ňom poradili so svojím ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Harmančeka pravého

Aká je ideálna denná dávka? V prípade zdravotných problémov si každý deň doprajte 3 gramy celých sušených kvetov, čo je zhruba 1 polievková lyžica.

Spôsob použitia Harmančeka pravého

Akým spôsobom kvety Harmančeka užívať? Pamätajte na to, že sa kvety nikdy nesmú variť. Prelejte je len 300 ml vriacej vody a nechajte odvar 15 minút odstáť. Preceďte ho a popíjajte po dúškoch.

Vhodné kombinácie

Harmanček si skvele "rozumie" s jednou známou bylinou: Mätou. Pokiaľ Vás trápia žalúdočné ťažkosti, skombinujte Harmanček s Mätou.

Herbár

Z dôvodu nariadenie Európskej únie nemôžeme u produktu uvádzať všetky informácie. Nájdete ich spoločne s ďalšími menej dôležitými informáciami v herbári.

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.