Harmanček
Celé kvety

Celé kvety Harmančeka pravého preukážu cennú službu Vášmu zdraviu. Dokážu upokojiť rozbúrený žalúdok a harmonizovať trávenie. Výborným pomocníkom sú aj pre ženy, ktoré trápia gynekologické problémy. Taký je Harmanček! Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Zoznámenie s rastlinou Harmanček pravý

Harmanček pravý, známy tiež ako Chamomilla officinalis, našiel svoje uplatnenie v mnohých smeroch: liečiteľstve, kozmetike aj aromaterapii. Dalo by sa povedať, že má táto rastlina univerzálny účinok na ľudské neduhy. Harmanček dorastá 15 až 50 cm a vydáva príjemnú arómu. Biele lístky kvetov skoro po rozkvetu opadnú a zostane duté kužeľovito klenuté lôžko. Harmanček sa vyskytuje nielen v Európe, ale aj Amerike alebo Austrálii.

Zloženie Harmančeka pravého

V kvetoch Harmančeka sa nachádzajú cenné éterické oleje. To ale není to jediné, co obsahují. To ale nie je to jediné, čo obsahujú. Zastúpené sú v nich tiež slizové látky podporujúce správnu funkciu čriev, vonná látka kumarín, flavonoidy, horčiny a taníny.

Účinky Harmančeka pravého

Poďme si poodhaliť, ako Harmanček účinkuje. Vyskúšať ho môžete pri nachladnutí a na oslabený imunitný systém. Skvelú službu Vám taktiež preukáže pri rôznych gynekologických problémoch. V neposlednom rade táto bylina

  • prispieva k lepšiemu tráveniu
  • pomáha s úľavou pri bolestiach zubov (ako kloktadlo)
  • pomáha so zaspávaním
  • pomáha regenerovať podráždenú pokožku
  • pomáha pri hojení drobných poranení
  • upokojuje žalúdok

Vedľajšie účinky Harmančeka pravého

Vedľajšie účinky Harmančeka pravého nie sú ľudstvu známe. Jeho užívanie je vysoko bezpečné. Napriek tomu odporúčame tehotným a dojčiacim ženám, aby sa v prípade potreby o ňom poradili so svojím ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Harmančeka pravého

Aká je ideálna denná dávka? V prípade zdravotných problémov si každý deň doprajte 3 gramy celých sušených kvetov, čo je zhruba 1 polievková lyžica.

Spôsob použitia Harmančeka pravého

Akým spôsobom kvety Harmančeka užívať? Pamätajte na to, že sa kvety nikdy nesmú variť. Prelejte je len 300 ml vriacej vody a nechajte odvar 15 minút odstáť. Preceďte ho a popíjajte po dúškoch.

Vhodné kombinácie

Harmanček si skvele "rozumie" s jednou známou bylinou: Mätou. Pokiaľ Vás trápia žalúdočné ťažkosti, skombinujte Harmanček s Mätou.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Matricaria hamomilla, Chamomilla officinalis

PODOBNEJ TOVAR