Kapucínka
Extrakt z plodov 10: 1

Extrakt z plodov Kapucínka pôsobí na mnoho zdravotných problémov. Jedná sa o prírodné antibiotikum, ktoré môže pôsobiť protizápalovo a mnohokrát si poradí s ťažkosťami močového aparátu. Okrem toho sa Kapucínka osvedčila aj pri zníženej obranyschopnosti organizmu. Celý popis
  = 40kap.        
  = 600 mg        
  = / dávka

Zoznámenie s rastlinou Kapucínka

Dužinatou bylinu Kapucínka v súčasnej dobe nájdeme nielen v Amerike, ale aj Austrálii alebo na Novom Zélande. Až 5 metrov dlhej byle sa prichytávajú na okolité rastliny a šplhajú do výšky. Na liečebné účely sa užívajú plody rastliny, ale jedlé sú všetky časti. Konzumuje sa ako čerstvá šťava z Kapucínka, tak jej semená, listy a kvety. V Európe sa s ňou stretnete najmä v parkoch.

Zloženie Kapucínka

Kapucínka obsahuje látku glukozinolát, ktorá sa vyskytuje vo vnútri buniek rastliny a môže mať pozitívny účinok na močovopohlavný systém. Navyše obsahuje silné silice, draslík, železo, fosfor a vitamín C.

Účinky Kapucínka

Extrakt z Kapucínka môže pôsobiť antibakteriálne a protizápalovo. U niekoho sa osvedčil pri dlhotrvajúcich zápaloch močového aparátu a tiež pri

  • oslabenej imunite – môže zvýšiť imunitu
  • vypadávaniu vlasov – môže podporiť ich rast
  • bakteriálnej infekcii – môže pôsobiť antibioticky
  • zápaloch prostaty – môže zlepšiť jej funkciu
  • zápaloch žalúdka – môže likvidovať baktérie vyvolávajúce žalúdočné vredy

Dávkovanie Kapucínka

Extrakt obsahuje koncentráciu aktívnych látok. Pre dosiahnutie potrebných výsledkov postačí, keď budete užívať 1 až 2 kapsule denne. Záleží na hĺbke Vašich problémov, a ako Vaše telo na Kapucínka zareaguje. Vyskúšajte najprv jednu kapsulu a podľa potreby dávku zdvojnásobte na dve kapsule.

Spôsob použitia Kapucínka

Kapsule sa zapíja 200 ml vody a môžete ju užiť v priebehu celého dňa. Ak máte s prehĺtaním kapsule ťažkosti, oddeľte jej časti od seba a prášok rozmiešajte vo vode alebo v pokrme.

Vhodné kombinácie

Niektoré byliny sa môžu kombinovať s inými, ale Kapucínka má natoľko silné pôsobenie, že jej účinky nemusíte podporovať žiadnou ďalšiou bylinou.

Vedľajšie účinky Kapucínka

Kapucínka sa neodporúča ľuďom, ktorí trpia astmou. Pozor by si na ňu mali dať tehotné a dojčiace ženy, ktoré by ju nemali užívať bez predošlej konzultácie so svojím ošetrujúcim lekárom. To isté platí aj pre osoby s akýmikoľvek zdravotnými problémami.

Krajina pôvodu

PODOBNEJ TOVAR