Mäta
Drvené listy

Drcené listy Máty krásně provoní váš den a k tomu přidají i zásadní zdravotní účinky! Celý popis
  = 75g        
  = / dávka

Zoznámenie s rastlinou Mäta

Kto by nepoznal Mätu s osviežujúcou chuťou? Mäta s latinským názvom Mentha piperita patrí do čeľade hluchavkovitej a mimoriadne sa jej darí v miernom podnebnom pásme. Táto bylina dorastá do výšky 50 až 80 cm. Mäta sa príliš nevyskytuje vo voľnej prírode a najviac sa pestuje v kvetináčoch. Iste všetci viete, že sa mäta pridáva do žuvačiek. Ale dokáže si poradiť aj s radom zdravotných neduhov.

Zloženie Mäty

Na liečebné účely sa využívajú listy Mäty. Tie obsahujú 1 až 2% silíc, z ktorých je najznámejší mentol (50%) a menthon. V listoch sa ďalej nachádzajú flavonoidy, kyselina octová, horčiny, triesloviny a piperot.

Účinky Mäty

Mäta je neoceniteľným pomocníkom pre zdravie a krásu. Behom okamihu Vám osvieži dych, ale vie byť prínosná aj pri rôznych žalúdočných problémoch, najmä pri nechutenstve. Čo ďalšie drvené listy Mäty dokážu?

  • odstraňujú nadúvanie
  • pomáhajú pri zápaloch dýchacích ciest
  • podporujú vylučovanie tráviacich štiav
  • uľavujú pri bolestiach hlavy
  • prispievajú k lepšiemu spánku
  • podporujú činnosť vnútorných orgánov

Vedľajšie účinky Mäty

Mäta nemá žiadne vedľajšie účinky. Napriek tomu by mali byť opatrné tehotné a dojčiace ženy, ktoré by sa mali o Mäte poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Mäty

Z Mäty si môžete pripraviť lahodný odvar, ktorý bude pohladením pre Vaše vnútorné orgány. Na 250 ml vody použite 1 čajovú lyžičku drvených listov Mäty.

Spôsob použitia Mäty

A ako si taký odvar z Mäty pripraviť? Odporúčanú dávku drvených listov prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte ich 5 - 10 minút lúhovať. Výluh preceďte a popíjajte po dúškoch.

Vhodné kombinácie

Mäta je rastlinou, ktorú nemusíte kombinovať so žiadnou ďalšou bylinou. Natoľko má silné pôsobenie.

Krajina pôvodu

Zdravotné účinky

  • Zlepšuje trávenie
  • Podporuje funkciu žalúdka
  • Zvyšuje kvalitu spánku
  • Normalizuje funkciu dýchacieho systému
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Mentha piperita

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR