Sortiment

Rakytník rešetliakový
Extrakt z plodov 10:1

-21%
Rakytník rešetliakový - Extrakt z plodov 10:1
Rakytník rešetliakový - Extrakt z plodov 10:1
Rakytník rešetliakový - Extrakt z plodov 10:1
Rakytník rešetliakový - Extrakt z plodov 10:1
Rakytník rešetliakový - Extrakt z plodov 10:1
Extrakt z plodov rakytníka rešetliakovitého pomáha posilniť Váš imunitný systém a nervovú sústavu a harmonizovať zažívanie. Doprajte si ho aj vtedy, ak cítite, že ste fyzicky unavení a psychicky vyčerpaní. Uvidíte, že sa po extraktu budete cítiť lepšie! Celý popis
  = 40kap.        
  = 600 mg        
  = / dávka

Hlavné prednosti

  • Posilňuje imunitu
  • Podporuje metabolizmus a trávenie
  • Priamo z pôvodných oblastí

Obsahové látky a účinky Rakytníka rešetliakovitého

Extrakt z plodov Rakytníka obsahuje koncentráciu účinných látok a významných antioxidantov. Nechýba v ňom ani značné množstvo vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém. Vedci uvádzajú, že v jednej bobulke je odporúčaná denná dávka tohto vitamínu. V plodoch sú zastúpené aj ďalšie vitamíny, ako sú vitamíny skupiny B pre posilnenie nervovej sústavy, vitamín D pre správny rast a vývoj kostí a vitamín E pre správnu činnosť kardiovaskulárneho systému. Plody sú tiež neodmysliteľnou súčasťou detoxikačných diét a vyskúšať by ich mali ľudia s opakovanými zápalmi močových ciest. Ďalej dokážu dodať energiu psychicky alebo fyzicky vyčerpanému organizmu, prispievajú k lepšiemu tráveniu a pri vonkajšom použití pomáhajú proti kožným chorobám. Rovnako sa o nich hovorí, že majú protinádorové účinky.

Dávkovanie a užívanie Rakytníka rešetliakovitého

Extrakt z plodov Rakytníka je uschovaný do kapsúl. Užívajte denne len jednu kapsulu a zapite ju dostatočným množstvom vody, najlepšie 200 - 300 ml tekutiny. Ak sa vám kapsule zle prehĺtajú, oddeľte časti kapsule od seba a prášok rozmiešajte v pohári vody a vypite, poprípade ho pridajte do kašovitého pokrmu, jogurtu alebo Smoothie.

Zaujímavosti o Rakytníku rešetliakovom

Rakytník rešetliakový s latinským názvom Hippophae rhamnoides dorastá výšky 2 až 10 metrov. Predstaviť si ho môžete ako husto olistený ker s malými guľovitými plodmi červenooranžovej farby. Plody Rakytníka sú hojne využívané v ľudovom liečiteľstve v Mongolsku, na Sibíri a v niektorých oblastiach Číny.

Krajina pôvodu