Rakytník rešetliakový
Extrakt z plodov 10:1

Extrakt z plodů je účinnější formou jinak běžného produktu. Celý popis
  = 40kap.        
  = 600 mg        
  = / dávka

Obsahové látky a účinky Rakytníka rešetliakovitého

Extrakt z plodov Rakytníka obsahuje koncentráciu účinných látok a významných antioxidantov. Nechýba v ňom ani značné množstvo vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém. Vedci uvádzajú, že v jednej bobulke je odporúčaná denná dávka tohto vitamínu. V plodoch sú zastúpené aj ďalšie vitamíny, ako sú vitamíny skupiny B pre posilnenie nervovej sústavy, vitamín D pre správny rast a vývoj kostí a vitamín E pre správnu činnosť kardiovaskulárneho systému. Plody sú tiež neodmysliteľnou súčasťou detoxikačných diét a vyskúšať by ich mali ľudia s opakovanými zápalmi močových ciest. Ďalej dokážu dodať energiu psychicky alebo fyzicky vyčerpanému organizmu, prispievajú k lepšiemu tráveniu a pri vonkajšom použití pomáhajú proti kožným chorobám. Rovnako sa o nich hovorí, že majú protinádorové účinky.

Dávkovanie a užívanie Rakytníka rešetliakovitého

Extrakt z plodov Rakytníka je uschovaný do kapsúl. Užívajte denne len jednu kapsulu a zapite ju dostatočným množstvom vody, najlepšie 200 - 300 ml tekutiny. Ak sa vám kapsule zle prehĺtajú, oddeľte časti kapsule od seba a prášok rozmiešajte v pohári vody a vypite, poprípade ho pridajte do kašovitého pokrmu, jogurtu alebo Smoothie.

Zaujímavosti o Rakytníku rešetliakovom

Rakytník rešetliakový s latinským názvom Hippophae rhamnoides dorastá výšky 2 až 10 metrov. Predstaviť si ho môžete ako husto olistený ker s malými guľovitými plodmi červenooranžovej farby. Plody Rakytníka sú hojne využívané v ľudovom liečiteľstve v Mongolsku, na Sibíri a v niektorých oblastiach Číny.

Nevhodné pre

  • Dojčiace ženy
  • Tehotné ženy
Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Hippophae rhamnoides

PODOBNEJ TOVAR