Sortiment

Zelený čaj
Extrakt 95% polyphenolů v kapslích

Zelený čaj - Extrakt 95% polyphenolů v kapslích
Zelený čaj - Extrakt 95% polyphenolů v kapslích
Extrakt zo Zeleného čaju v kapsuliach obsahuje koncentráciu účinných látok, ktoré pôsobia antioxidačne a osvieži Vaše telo a myseľ. Ak sa stretávate s únavou a nadváhou, Zelený čaj Vás povzbudí do práce a cvičenia. Výsledky sa čoskoro dostavia! Celý popis
  = 40kap.        
  = 700 mg        
  = / dávka

Hlavné prednosti

 • Podporuje sústredenie a pamäť
 • Jednoduché dávkovanie
 • Stimuluje centrálny nervový systém

Popis rastliny Zelený čaj

Zelený čaj sa spracováva zo sušených listov rastliny Cammelia sinensis čiže čajovníka čínskeho. Táto rastlina sa pestuje najmä v juhovýchodnej Ázii, ale postupne prenikla do viac ako 30 krajín sveta, hlavne do tropických a subtropických oblastí. Čajovník čínsky dosahuje výšky až 2 metrov a jeho listy sú dlhé 4 - 15 centimetrov. Kvalita a zloženie čajových listov závisí od klímy, starobe rastliny a spôsobu pestovania. Zelený čaj je od počiatku svojho objavenia súčasťou tradičnej ázijskej medicíny a slúžil k znižovaniu horúčky, na odstránenie únavy, na harmonizáciu trávenia a na zastavenie krvácania. Traduje sa, že Zelený čaj objavil cisár Šen-nung. Legenda hovorí, že si cisár ohrieval vodu a bez povšimnutia mu do nej spadol lístok Zeleného čaju. Keď sa vody napil, ucítil v nej zvláštnu chuť a arómu. Postupom času zistil, že táto rastlina má magické účinky: vitalizuje a zbavuje únavy.

Čo v Zelenom čaji nájdeme?

Až tretinu hmotnosti Zeleného čaju tvorí polyphenoly, ktorých vysoké množstvo nájdete práve v extrakte. Polyphenoly sú známe tým, že pôsobia blahodárne na ľudský organizmus. Vďaka polyphenolům lepšie odoláte negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Zelený čaj obsahuje ďalšie telu prospešné látky, ako sú vitamíny a minerály. Nachádza sa v ňom tiež kofeín, ktorý je obľúbeným životabudičom. Extrakt zo Zeleného čaju Vám teda dodá energiu a zároveň podporí Vaše zdravie.

Účinky Zeleného čaju

Zelený čaj je po celom svete cenený pre svoje antioxidačné účinky. Zatočí s radom ľudských neduhov, preto extrakt zo Zeleného čaju stojí za vyskúšanie mladými i staršími ľuďmi. Okrem toho, že má svoje nezastupiteľné miesto v tradičných medicínach, jeho účinky objavil pred stáročiami aj západný svet. Dnes je Zelený čaj bežne dostupnou surovinou, ktorá zachováva mladistvú silu organizmu a zásobuje ho cennými antioxidanty. Tým pomáha predchádzať predčasnému starnutiu a rôznym ochoreniam.

Zelený čaj a chudnutie

Ak sa snažíte schudnúť, Zelený čaj prispieva k redukcii hmotnosti. Pôsobí termogénne, tzn., Že sa tuky stávajú súčasťou energetického výdaja. S extraktom zo Zeleného čaju budete mať nižšiu chuť k jedlu, ale nemali by ste sa upínať na to, že kilá pôjdu sama zázračne dolu. Zelený čaj je len podporným prostriedkom a nemali by ste zabúdať predovšetkým na zdravú stravu a pohyb. Extrakt zo Zeleného čaju sa podieľa na zrýchleniu metabolizmu a je na chudnutie o niečo účinnejšie ako čajový nálev.

Vedľajšie účinky Zeleného čaju

Keďže extrakt zo Zeleného čaju obsahuje malé množstvo kofeínu, môže sa u senzitívnych jedincov vyvolať nespavosť či úzkosť. Ak je to aj váš prípad, spočiatku by ste mali užívať menšie množstvo extraktu. Stačí oddeliť časti kapslí od seba a vziať si len určitý diel prášku. Množstvo postupne navyšujte až do odporúčanej dennej dávky. Užívanie extraktu zo Zeleného čaju v kapsuliach by mali skonzultovať so svojím lekárom tehotné a dojčiace ženy a osoby so zdravotnými problémami.

Aká dávka je tá správna?

Kapsule s extraktom zo Zeleného čaju sú vhodné pre všetkých, ktorí nechcú nič vážiť ani odmeriavať a chcú mať odporúčanú dennú dávku extraktu pri ruke. Denne užívajte 1 kapsulu.

Ako najlepšie užívať?

Kapsulu s extraktom zo Zeleného čaju zapite dostatočným množstvom (200 ml) vody. Pokiaľ by Vám prehĺtaní kapsule činilo ťažkosti, vysypte prášok do pohára s vodou, rozmiešajte a vypite. Kapsulu neužívajte nalačno.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR
Ženšen pravý - Extrakt z koreňa s 80 % ginsenosidov v kapsulách

Ženšen pravýExtrakt z koreňa s 80 % ginsenosidov v kapsulách

 • Odďaľuje únavu
 • Podporuje sústredenie a pamäť
 • Jednoduché dávkovanie
- 21%
Vegetariánske kapsule
11,20 € 8,90 €
/ 40kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50 % protodioscínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 50 % protodioscínu v kapsulách

 • Podporuje tvorbu testosterónu
 • Pôsobí na libido
 • Silnejší forma
Vegetariánske kapsule
13,00 €
/ 40kap.
Skladom
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

DamiánaExtrakt z byliny 10:1 v kapsulách

 • Pomáha s neplodnosťou
 • Pôsobí na psychický stav
 • Jednoduché dávkovanie
Vegetariánske kapsule
10,40 €
/ 40kap.
Skladom
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

Gotu kolaExtrakt z byliny 10:1 v kapsulách

 • Pôsobí na pamäť a pozornosť
 • Jednoduché dávkovanie
 • Stimuluje mozgovú činnosť
- 21%
Vegetariánske kapsule
6,80 € 5,40 €
/ 40kap.