Zelený čaj - Strelný prach
BIO
Zelený čaj - Strelný prach
Zelený čaj - Strelný prach
Zelený čaj - Strelný prach
Zelený čaj - Strelný prach

Zelený čaj
Strelný prach

Camellia sinensis
Produkt z Číny

Zvláštna odroda zeleného čaju, ktorú si s radosťou vychutnávajú ľudia po celom svete. Celý popis
Odešleme ještě dnes.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Zelený čaj je veľmi obľúbeným nápojom, ktorý už po stáročia dopĺňa naše životy. Podľa povesti objavil zelený čaj cisár Šen-nung. Jedného dňa si ohrieval vodu, do ktorej mu omylom spadol lístok zeleného čaju. Bez povšimnutia sa vody napil – prekvapila ho jeho chuť i aróma. To však nebolo všetko, po bližšom skúmaní zistil, že ho čaj vitalizuje a zbavuje únavy.
Či už sa jedná o pravdivú legendu alebo vymyslenú, hovorí úplne jasne. Zelený čaj dokáže vitalizovať a pomáhať človeku s odbúravaním únavy. Skôr, než si povieme viac o čaji samotnom, poďme si povedať, ako vlastné vyzerá.
Čajovník čínsky (Camellia sinensis) je vždyzelený krík, kvitnúci cez celú zimu.Zvyčajne sa dorastá výšky 2 metrov, má listy dlhé 4-15 centimetrov a široké 2-5 cm. S vekom sa čajovníky menia. Postupne získavajú iné chemické zloženie a vlastnosti. Plodom čajovníka je drevnatá tobolka, ktorá môže vzdialene pripomínať oriešok. Spočiatku sa čajovník pestoval iba v Ázii, teraz na neho môžeme naraziť snáď vo všetkých tropických a subtropických oblastiach sveta.
Už od začiatku bol zelený čaj neodmysliteľnou súčasťou ázijskej medicíny. Využíval sa na zastavenie krvácania, znižovanie horúčky, pre zlepšenie trávenia, odbúranie únavy a ďalšie.
GunPowder je priamo odroda zeleného čaju, ktorý sa vyrába v čínskej provincii Zhejiang. Je veľmi obľúbený vďaka svojmu netradičnému tvaru zavinutých listov. Vo väčšom množstve pripomínajú list strelný prach – preto GunPowder.
Nálev a chuť
Po zaliatí a vylúhovaní má čaj žltozelené zafarbenie a jasné typickú arómu. Keďže sa jedná o zelený čaj, môžeme sa tešiť na intenzívnu chuť s nutnou dávkou trpkosti. Tá je spôsobená obsahom aktívnych látok.
Príprava
Na prípravu čaju nám postačia 1-2 čajové lyžičky na 150 mililitrov vody. Zalievame vodou s teplotou 70-80 stupňov, inak by sme čaj mohli spáliť. Necháme lúhovať 2-3 minúty a môžeme piť. Z jednej dávky sa dajú vytvoriť až dva nálevy.